Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Még a régi rendszerben érettsé...

Még a régi rendszerben érettségiztem, ezek a dolgok hogy működnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Több kérdésem is lenne, összefüggnek, gondoltam egyszerre teszem fel őket :)

1. Szeretnék emelt szintű érettségit tenni, mert a régi rendszerben elért 79-79 százalékom nem elég valószínűleg. Hogyan tudok újra érettségizni?


2. Ugye az emelt szintért kapott többletpontok csak az emelt szintű eredménnyel együtt számolhatók be? Gondolom ha elérek 50%-ot, és inkább választanám a régi 79-et, akkor amellé nem számítható be az emelt szint többletpontja...


3. Van rá lehetőség, hogy az ember két egyetemre járjon? Mondjuk 2 levelező szakra?


4. A kredit rendszert sem vágom igazán. Mi a legrövidebb idő, ami alatt egy elviekben 4 éves egyetemet be lehet fejezni? Vagy a 4 év mindenképpen minimum 4 év, csak azon belül variálható, hogy hogyan osztom el az anyagok egy részét?


KÖSZÖNÖM SZÉPEN!


2009. dec. 25. 03:34
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Erre két lehetőség is van. Az egyik, hogy elmész egy gimibe, amelynek joga van emelt szintű érettségit szervezni, és ott helyben jelentkezel. Vagy pedig az OM-en keresztül. Ekkor azonban az érettségi helyét az OM jelöli ki, előző esetben meg persze abban az iskolában érettségizel, ahol jelentkeztél.

Legalábbis én így értelmeztem a dolgokat. Egyébként én is a régi rendszerben érettségiztem, és emeltezni fogok jövőre németből.


2. Igen, pont úgy van, ahogy mondtad. De az 50%-os emelttel + az érte járó többletponttal jobban kijösz, és azt hiszem ezt alapból így is fogják majd számolni. Ami a jelentkezőnek előnyösebb.


3. Persze, hogy lehet két egyetemre járni egyszerre, ha meg tudod oldani, hogy ne ütközzenek a konzultációk. De ehhez két külön felvételi eljárásban kell felvételt nyerned.


4. Általában a 4 év az a minimum évet jelenti. Gondolom abban az esetben lehet rövidíteni, ha vannak korábbi tanulmányaidból beszámítható kreditek.

2009. dec. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Felvi.hu-n nézd meg hogyan lehet rá jelentkezni. Sajnos ha már van érettségid, akkor fizetned kell érte


2. Sajnos nem válogathatsz az eredmények közt, hogy melyiket számítsák be. ha az emelt rosszabbul sikerül, akkor is az fog számítani. Mindig az utolsó eredmény számít.


3. Lehetséges, de egyszerre nem tudsz rá jelentkezni, mert csak egy helyre vesznek föl. Ha következő évben jelentkezel a másikra is, akkor lehetséges. Legalábbis más megoldást nem ismerek.


4. Elvileg 4 év és semmivel se kevesebb, de gyakorlatban lehet hamarabb is elvégezni, de ebben a suliban kell majd utána kérdezned. Amúgy minimálisan is csak 3 év lehet.

2009. dec. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

Az Oktatási Hivatal regionális igazgatósgánál kell jelentkezni.

Négyéves egyetem nincs, csak vagy osztatlan 5 év vagy 3 év alapképzés, 2 év mesterképzés. És gondolom, a tananyagot úgy állapították meg, hogy ne nagyon férjen bele ennél rövidebb időbe.

2009. dec. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!