Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológiát szeretnék...

Pszichológiát szeretnék tanulni. Hol lehetne? (lent)

Figyelt kérdés
Most vagyok alapsulin 7.-es, de már eldöntöttem hogy pszichológusnak megyek. Csak nemtudom hoyg hova lenne jó. Tehát bízom benne hoyg sikeresen elvégzem az alapsulit. Utánna? Mennyek el gimnáziumba? Vagy hova?
2011. febr. 20. 10:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen, gimnáziumba lenne a legjobb menned. :) És nagyon jól kell tanulnod, és még annál is jobb érettségit kell tenned magyarból, töriből, matekból, idegen nyelvből és/vagy bioszból. Nem árt egy (vagy több) nyelvvizsga sem (főleg angol!), illetve az emelt érettségi.
2011. febr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Még ne gondolkozz ezen, ezerszer változni fog. De egyébként igen, gimnáziumba kell menned, hogy aztán mehess egyetemre. De nehogy azt hidd, hogy te kitaláltad, hogy azt tanulod, és majd fel is vesznek. A pszichológiára vannak a legmagasabb ponthatárok. Ami azt jelenti, hogy mindenből 100%os érettségit kell írnod, plusz kell mellé egy felsőfokú nyelvvizsga. Csak, hogy bekerülj az egyetemre.
2011. febr. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válszt! :) Hát magyarból, töriböl, matekból jó vagyok. De az angolt ki nem állhatom! Nem is vagyok jó benne. De ha ez számít valamit beszélek anyanyelvi szinten magyarul és szlovákul. De az angol nálam kizárd dolog! XD
2011. febr. 20. 11:05
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha el is végzel valami pszichológusi egyetemet, nagyon kevés az esélyed, hogy dolgozni is tudsz. Mivel mindenki pszichológusnak tanul, túlképzés van (mint a jogászokból és a közgazdászokból is). Hobbinak jó, de válassz valami olyat, amiből meg is lehet élni.
2011. febr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát ajánlhatnátok ilyen "meg is lehetne élni és jó" munkákat! :P
2011. febr. 20. 11:11
 6/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nem tanul mindenki pszichológusnak. Lehet, hogy BA képzésre felvesznek egyszerre száznál is több embert, de az alapképzés végére alig maradunk harmincan. És akkor még nem mindenki megy MA-ra, pláne szakképzésre. Szóval nem, nem állítható, hogy túlképzés lenne pszichológusokból. :) (ti. a BA diplomában nem pszichológus végzettség áll, hanem viselkedéselemzői).


Kérdező: van még időd ezen gondolkozni, hálistennek.

2011. febr. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát annyi nincs mert úgytudom hoyg nekünk már 8. végére döntenünk kell hov amegyünk vag yvalami hasonló... :(
2011. febr. 20. 11:15
 8/16 anonim ***** válasza:

[link]


El lehet olvasni:) Bizony-bizony túlképzés van.

2011. febr. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, neked nyolcadik végére csak azt kell eldöntened, hogy hova mész középiskolába. Az senkit nem fog még érdekelni, hogy te majd 5 év múlva milyen egyetemre akarsz járni. Azt majd gimi 4. osztályában kell eldöntened, azt is csak a végén.
2011. febr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
De ha olyan szakma tetszene neki, amihez szakközép kéne, akkor olyan iskolába kell járnia. Én gimnáziumba járok, szóval még ráérek gondolkodni. Kérdező, menj te is valami gimibe, és majd eldöntöd pár év múlva mi tetszik. Úgyis még sokat fog változni a véleményed (én 6 évig készültem állatorvosnak, csak rájöttem, nem bírom a tűt:D)
2011. febr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!