Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hová menjek továbbtanulni, ha...

Hová menjek továbbtanulni, ha ezek érdekelnek?

Figyelt kérdés

Anyu ma megkérdezte, hogy milyen elképzelésem van. Rájöttem hogy gőzöm sincs. :S Csak annyit tudok, hogy a kémiát és a matekot szeretem a legjobban, a humán tantárgyak egyáltalán nem érdekelnek. Ami a bioszt, fizikát, infot és a földrajzot illeti, csak néhány anyagrész érdekes belőle, a többi rettenet unalmas. :S


7. -es lány


2011. febr. 18. 10:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Először is gimnáziumba.
2011. febr. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Erre én is rájöttem... -.-"
2011. febr. 18. 10:58
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Akkor mi még a kérdés? Ilyen idősen minek még egyetemen gondolkozni? Még úgyis meggondolod magad.
2011. febr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a reál tárgyak érdekelnek, keress egy olyan gimit, ahol van reál tagozat. Hol laksz amúgy?
2011. febr. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ezzel egy vegyész, vegyészmérnöki, esetleg biomérnöki szakot tudok elképzelni. De az, hogy általános 7.-ben szereted a kémiát és matekot, még nem jelent semmit. Majd gimiben kiderül, hogy valóban érdekel, vagy egy életre elmegy tőle a kedved.
2011. febr. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

Na, általános 7. osztályában éltem-haltam a kémiáért, a földrajzért.

9. osztályos vagyok most, és hálát adok az égnek, hogy anyára hallgattam, és nem mentem el természettudományos szakra, hanem általános tantervű gimit választottam.

A kémiát gyűlölöm, a földrajz ezen részét, amit most tanulunk, szintén. [És a bioszt mindig is utáltam...]


Szerintem te is válassz általános tantervűt, ilyen korban még nagyon változóak vagyunk... :)

2011. febr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Semmi értelme 13 évesen ezen gondolkodni, még nagyon sokat fogsz változni a következő években. Menj egy jó gimnáziumba, lehetőleg matektagozatra, általában a matekos osztályok az elitosztályok.


Lehetsz vegyész-, villamos-, biomérnök, informatikus stb., ezek a legjobb szakmák között vannak egyébként.

2011. febr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%

Legjobb valóban egy általános tanterű gimi lenne... Ne gyötörd magad szakokkal, úgy is ugyanazt az érettségit fogod megírni, mint bárki más.

Én pl. közgáz szakos voltam és az égadta világon semmi papírom nincs róla, hogy 4 évig ezzel güriztem... Szóval nem kell szak.


Menj egy viszonylag könnyűnek számító gimibe, ahol nem kell megszakadnod és kész.

Ha meg érdekel a kémia, azzal sulin kívül is tudsz foglalkozni.

2011. febr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

szerintem az alapján válassz sulit (mindegy hogy gimi, vagy szakközép) hogy milyen tantárgyakból van majd lehetőséged érettségizni, ugyanis a választott érettségi tárgy határozza azt meg, hogy milyen egyetemre mehetsz. pl, ha valamilyen mérnök akarsz lenni, oda fizika/kémia/informatika érettségi kell majd, vagy konkrétan valamilyen szakmai előképzettség.

én pl nyomdamérnök leszek, amikor felvételiztem a matek és a fizikai érettségiből számolták a pontjaimat a felvételihez, de elfogadták volna a kémia vagy az informatika érettségit is, vagy nyomdaipari alapismeretek érettségit is.


tudom, hogy még messze van, de nyitva kell hagyni minden lehetőséget.

2011. febr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:43


Ez hülyeség. Nem ugyanannyit fog tudni érettségikor az, akinek heti 4-5, mint akinek mondjuk heti 9 matekórája volt. Ugyanaz a papír, de nem ugyanaz a tudás. A tudás fontosabb, mint a papír.


Az életet nem mindenki túlélésre játssza, van, aki ambíciózusabb.

2011. febr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!