Vegzett itt valaki jogot?

Figyelt kérdés
az erdekellni,hogy milyen,megis nektek tetszet az egyetem?nem bantatok meg hogy azt valasztottatok?
2011. febr. 14. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Külső szemlélőként el tudom mondani a véleményemet, ugyanis nővérem jogász. Az első dolog, amire ráébredt az egyetemen (12 év jeles tanulmányi eredmény után), hogy a legjobb jegy a kettes. Természetesen ez más szakokon is így van, és persze vannak olyanok, akik tudnak jobban is teljesíteni. Nővérem az 5 év helyett 12 félévet szánt a diploma megszerzéséhez. Utána 2 évig volt munkája Pesten, azonban jelenleg munkanélküli. Nem kap munkát, mert 3 éves munkaviszony után kap szakvizsgát ( vagy valami hasonlót erre most nem esküszöm meg, majd valaki utánam kijavít) és azzal tudna munkát találni, de csak 2 évig dolgozott szóval egyenlőre elég kilátástalan a helyzete. Ezekkel szemben szerintem a jog nem rossz választás még úgysem ,hogy túl sok jogász van, mert szakjogászból viszont kevés van. Remélem tudtam segíteni!
2011. febr. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
koszi szepen:)
2011. febr. 14. 19:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én jogot végeztem, jelenleg ügyvédjelöltként dolgozom.

Nem bántam meg, nagyon szeretem csinálni. Tény, hogy nehéz volt elhelyezkedni, de az az igazság, hogy szerintem ez most minden szakmában így van.

Az egyetem valóban nem egyszerű, de azért el lehet végezni, és nagyon sok érdekes dolgot is tanul az ember. Persze több olyan tárgy is volt, ami kevésbé fogott meg, így nehezebb is volt tanulni, vannak buktatós vizsgák/tanárok... Nade hol nincs ilyen? :)

Tény, hogy rengeteget kell tanulni, különösen vizsgaidőszakokban. Az embernek általában van 7-8 (néha több) vizsgája, amit nem könnyű sajnos beosztani, néha nagyon kell hajtani, és az esetlegesen becsúszó uv-k sem segítenek... De én sosem bántam meg!

2011. febr. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
te melyiken egyetemen végeztél?
2011. febr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ELTE-n, 2010. nyarán kaptam a diplomám.
2011. febr. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!