Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tanulhatnék ha könyvborító...

Hol tanulhatnék ha könyvborítót, cdborítót, plakátot szeretnék tervezni?

Figyelt kérdés
Melyik egyetemen van erre lehetőség?
2009. febr. 11. 08:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvileg a képzőművészeti egyetem/főiskola az, ami ilyen irányú képzést ad. Gyakorlatilag, mivel művészi területről van szó, aki igazán tehetséges, az diploma nélkül is ráérez, az interneten pedig bőségesen akad leírás, ami az elmélettel foglalkozik. Persze, a diploma fontos lehet az elhelyezkedésnél. Bár azt tudni kell, hogy a képzőművészeti elsősorban a kézi alkotást helyezi előtérbe, nem vagyok benne biztos, hogy részletesen kitér ennek a fotózási és nyomdaipari vetületeire.


Úgy tudom, az újságírói szak is érinti a kiadványszerkesztést, de nem tudom, mennyire mélyül el benne, tekintve, hogy az újságírás verbális, míg a kiadványszerkesztés vizuális kreativitást igényel.


Ha van ilyen szak, hogy reklámtervező, akkor szerintem ez, ami a leginkább lefedi. Amiket felsoroltál, végső soron reklámként működnek, illetve azok pszichológiai mechanizmusait kell követniük, hiszen könyvet, CD-t és színházjegyet kell eladniuk, ezek megvásárlására kell ösztönözniük az embereket. A képzésnek részletesen ki kell térnie a kompozícióra, a célfotók elkészítésére, a szoftveres feldolgozásra és a nyomdai kivitelezésre. Reklámpszichológiát és vizuális kommunikációt tanítanak, ami nagyon fontos, hiszen ezek nem egyszerű alkotások, mint egy festmény vagy egy fotó, nem elég szépnek lenniük, fontos, hogy "működjenek", el kell adniuk az adott terméket.


Talán más többet és jobban tud segíteni, összefoglalva én olyan helyen keresném, ahol van képzőművészeti szak, és azon belül keresném a reklámtervezőit.

2009. febr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hosszú és részletes választ!

Tudom, hogy a képzőn lehetne ilyesmit tanulni de ott egy szakra egy évben kb.10 embert vesznek fel.

A másik lehetőség a vizuális kommmunikáció, azzal viszont az a baj, hogy csak a bmf kommunikáció és média szakon tanulják, de ezt a szakot nem akarom, mert a fél ország odajár vagy már ott végzett.

Lehet, hogy mást kéne választanom...

2009. febr. 12. 18:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem sikerülne az erősen szelektív többfordulós Iparművészeti / egyéb egyetemi felvételi...


Létezik OKJ-képzésben is "Kiadványszerkesztő" tanfolyam, talán 1 éves, egy ismerősömnek még fizetett is a munkaközvetítő iroda, amiért elvégezte. Ott a nyomdászat alapjait, számítógépes grafikakészítést, tördelést, színkezelést, vakon írást stb-t tanítanak, amihez ha hozzáteszel önszorgalomból...

Érdeklődj a helyi munkaközvetítő irodában, hátha van ilyen képzés. Addig is tanulod a szakmát, így ha újra felvételizel, nagyobb lehet az esélyed, vagy szerencsével akár dolgozni is kezdhetsz.

2009. febr. 13. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!