Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek tanulni? Olyan...

Hova menjek tanulni? Olyan szakra, amihez nem kell sok kreativitás (szüleim szeretnék) vagy valami művészeti egyetemre?

Figyelt kérdés
Most vagyok 11.-es. Jól tanulok, mindig jól tanultam, meg szerencsére könnyen fog az agyam, tehát 20 oldalt meg tudok tanulni elég hamar, nem kell fölötte ülnöm órákat. De inkább kreatívnak mondanám magam, nagyon szeretek fotózni, filmeket készíteni, de régebben verseket is írtam, amiket díjaztak. Elsősorban humán beállítottságú vagyok, szeretem a magyart, törit, filozófiát, de jól mennek a reál tantárgyak is. A természettudományos tantárgyakat nem kedvelem és azokból nem is vagyok túl jó. Sokáig orvos akartam lenni, majdnem egészségügyi szakközépbe mentem, de rájöttem, hogy hiába érdekel, nem tudnám végigcsinálni. Szüleim mondják, hogy menjek a Corvinusra valami nemzetközi kapcsolatok szakra, de ez engem nem nagyon foglalkoztat. Másik, hogy legyek jogász, de ez sem érdekel. Inkább szeretnék valami kreatív dolgot csinálni, filmeket/reklámfilmeket rendezni, média designer szak is tetszik, meg mostanában a belsőépítészeten gondolkodom. Alkotni szeretnék. Sajnos nem művészeti szakközépbe mentem, így most a gimiben nem nagyon volt inspiráló erő, inkább kicsit visszafejlődtem. Szabad bölcsészeten belül a filmelmélet-filmtörténet szakon gondolkodtam még, mert odajár több barátom is, de azt veszem észre rajtuk, hogy még olyan filmeket sem csinálnak, mint én, pedig én csak 3 éve tanulom ezt. Szóval szerintetek mi legyen? Hallgassak a szüleimre és menjek valami olyan szakra, amivel jól kereshetek vagy válasszak valami művészeti sulit, de mondjuk kockáztassam meg, hogy nem fogok vele úgy keresni?
2011. febr. 11. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyan szakra menj amit szívesen tanulsz, és ha végzel akkor szívesen csinálod 40 éven át. És ne anyádékra hallgass
2011. febr. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem meg ebben a csúnya világban nagyon kell a munkahely ,pénz. inkább hallgass a szüleidre később pedig azt amit szernél ..elvégezheted azt is vagy hobbikén.. stb..
2011. febr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mit ér a pénz, ha minden nap fintorogva indulsz munkába? Még azt sem lehet mondani, hogy a család miatt teszed, mert nem jó a gyerekeknek egy ideges anyuci. Inkább éljetek kicsit szűkösebb körülmények között, de csináld azt, ami érdekel.
2011. febr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A BKF-en csomó vizuálus művészeti szak is van: fotográfia, média design, mozgóképkultúra és médiaismeret, és még sorolhatnám, de itt fent van az összes: [link]

Szerintem amúgy érdeklődj minél több helyen, informálódj, menj majd el nyílt napokra. Itt van egy továbbtanulási kisokos, ami tippeket ad, hogy hogyan válaszd ki, hogy hova jelentkezz: [link]

2011. ápr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!