Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék orvos lenni. Jelenle...

Szeretnék orvos lenni. Jelenleg 11. osztályos vagyok? Mik a követelmények?

Figyelt kérdés

Elsősorban a Debreceni Egyetemre mennék. Igazából az orvoslás érdekel a legjobban.

De van sok bökkenő. Most 11. félévben a kötelező érettségi tantárgyakból (magyar, angol, matek, töri) az átlagom 3-as volt, informatikából idén fogok érettségizni, abból 4es voltam. Biológia szintén 3. Szóval röviden elcsesztem az első félévet, de 100%osan azon vagyok h minél több 5ösöm legyen évvégén (matek max 4 es lehet mert 2es voltam, de nem vagyok hülye belőle).


Másik bökkenő hogy csak egy évig tanultam kémiát középiskolában, és akkor is csak puskáztam végig kb, mondván úgyis csak idén van kémia, nem fog kelleni. De már kérdezgetem a tanárokat hogy hogyan járhatnék kémiára. Remélem kapok esélyt.


A kérdésem az lenne, hogy mennyi pontszám kell ahhoz hogy felvegyenek az orvosira? Nem igazán jártam még utána ennek a pontszámításnak, nem tudom hogy van. Igazából az lenne a kérdésem hogy van-e esélyem még oda járni, és mit ajánlotok mit tegyek?



Bármi kérdés van, írjátok és válaszolok!


2011. febr. 6. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Majdnem max pontszám kell.


El kell keserítenem téged, nincs nagyon sok esélyed... Emelt érettségi kéne minimum, egy vagy két nyelvvizsga, vagy a lehető legnagyobb pontszám (de jó 90% vagy fölötte mindenből)

2011. febr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Emelt érettségi miből?
2011. febr. 6. 12:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Általános orvosira, fogorvosira és gyógyszerészetre is kötelező a biológia és mellette még kémia vagy fizika érettségi. Legalább 1et emelt szinten kell teljesíteni! Ha duplázol, nem veszik figyelembe a középiskolai átlagod viszont akkor mindenképpen javaslom, hogy ha kémiából középszinten bioszból emelt szinten érettségizel minimum írj mind2ből 80-90 %os érettségit. A plusz pontok meg változnak jövőre: 100 plusz pontot lehet összegyűjteni , ebből 50 pont 1 emelt biosz érettségire, max 40 pont nyelvvizsgákra és maradt 10 pont amit érdemes lenne még összegyűjteni. Ez lehet hátrányos helyzet, verseny eredmény stb. Javaslom: www.felvi.hu ! Ott mindent megtalálsz.
2011. febr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Orvosi egyetem kb 418-420 pont.

Duplázásal maximum 400 ponot szerezhetsz (Mind a két érettségi 100%-os). +40 pont egy emelt. A középfokú nyelvvizsga asszem' 35, a felső fokú meg 40 pont.

A nyelv vizsga pontokban nem vagyok biztos.

De ha megszerzed mind a +80 pontot, akkor is kb 340 pont kell. Vagyis a két érettséginek legalább 85%-nak kellene lennie. (egyenként)

Biosz/kémia/fizika.

2011. febr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szóval végülis nem lehetetlen az a lényeg.
2011. febr. 6. 14:04
 6/8 anonim válasza:
48%
Nem lehetetlen semmi sem az. De ide az egyik legnehezebb bejutni.: | Általában olyan emberek jutnak orvosira akik tényleg "stréberek" nem sértésként..:) De sok sikert!:)
2011. febr. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mely karokra nehéz még bejutni, hasonlóan az orvosihoz? (Csak érdekel)


Egyébként köszi!

2011. febr. 6. 18:03
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
BTK-ra és a társadalom tudományi karokra a legnehezebb még.
2011. febr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!