Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet egész nap úgy...

Hogyan lehet egész nap úgy tamulni, hogy maximálisan a feladatra koncentráljak?

Figyelt kérdés
írjatok nyugottan akár milyen tanulási tippeket vagy esetleg valamilyen serkentoszereket a kávén és az energia italokon kívul ami segíti a koncentráció képességet
2011. jan. 31. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
30 percenként tarts 2-5 perc szünetet, pl. szellőztess, igyál egy pohár vizet. 1,5 óránként érdemes egy hosszabb szünetet tartani, pl 15-30 perceset. Ezalatt lehet pl. enni, kicsit megmozgatni magad, koncentrálva a nyak-váll környékre, de a fejkörzés tilos. Kicsit lehet ugrabugrálni a kedvenc zenédre, ez megpezsdíti a keringésedet. Egyes vitaminok is jó hatással vannak.
2011. jan. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem a Reergin tabletta segített sokat a koncentrálásban, vény nélkül kapható patikákban ,de sztem gyógynövény boltokban is pl. Herbária...gyógyhatású készítmények számít.

Nekem is barátom tanácsolta, ő orvosis..mesélte h hülye évfolyamtársai koffeintablettákkal tömik magukat, azt egész éjjel hánynak tőle, másnap meg alig bírnak levizsgázni..uh tényleg csak olyant vegyél ami biztonságos. Nekem ez a Reergin bejött ebben nincs koffein...különböző aminosavak vannak csak benne ami serkenti az agymüködést ha veszélyes lenne én sem szedném na persze nem kell mindennap :)


Amúgy meg soktól függ a tantárgytól a tanulási módszer..én pl. csak ha magolnom kell akkor nagyon tudok szenvedni és akkor folyamodom ehhez a tabihoz, ha függvény rajzolás v számolás van akkor vhogy jobban tudok magamtól is koncentrálni..de persze mindenkinél más. Egy közgázos.

2011. jan. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 D.Laci válasza:
Én reggel 9-től 3 kaja szünettel nap közben tanultam este 10-ig több hónapon keresztül. A tanulási technológiát használva. Nem kellett hozzá semmilyen serkentőszer. Ha tudod mik a tanulás akadályai könnyen észreveszed magadon és kezeled. Ja, este nem voltam fáradt az egész napos tanulástól.
2011. febr. 18. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 D.Laci válasza:
B1 vitamint szedhetsz az serkenti a gondolkodást.
2011. febr. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!