Maximálisan mennyivel növekedhet meg annak a −15°C hőmérsékletű jégtáblának a térfogata, amelynek mérete 6 m × 4m × 0,2 m?


β=7.2*10⁻⁵ 1/c

Nem tudom se a ∆T se a ∆l.Akkor hogyan tovább?


2011. szept. 18. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:

ΔV = V₀*Δt* ß

V₀ = 6*4*0,2 = 4,8 m³

ß = 7.2*10⁻⁵ K⁻¹


A jégtábla térfogata akkor nő, ha melegszik. Namármost, hány fokra melegedhet fel legfeljebb?


Δt = ??

2011. szept. 18. 22:07
 2/8 A kérdező kommentje:
0 fok?
2011. szept. 19. 16:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, Δt = 15 fok.
2011. szept. 20. 11:48
 4/8 A kérdező kommentje:

Szóval a Bétát elnéztem β=5.1*10⁻⁵ 1/c bocsi


De még így is csak 3.672 dm³ jön ki még a könyvben 11.02 dm³


Eddig választ köszönöm :)

2011. szept. 20. 17:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ilyen összefüggés:


β=3*α


Ha az α = 5.1*10⁻⁵ K⁻¹, akkor a β=3*5.1*10⁻⁵ K⁻¹ és ezzel az értékkel már kijön. Nem véletlenül az "α" van megadva?


α - lineáris hőtágulási együttható

2011. szept. 20. 19:51
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem,Béta van írva,de megnéztem itt a táblázatban [link] és itt tényleg az Alfa az... Köszönöm szépen a segítséget,én a hőmérsékleteket változtattam aztán kiderül,hogy gépelési hiba,na most már ezt is számításba veszem :) Köszi
2011. szept. 20. 20:54
 7/8 anonim válasza:
én is köszönöm... fizika érettségire készülök és nem értem, hogy mit csináltam rosszul :/ sajnos ebben a típusú fizika tankönyvekben jó pár ilyen jellegű elgépelés van...
2012. jan. 17. 18:05
 8/8 anonim válasza:
Bezony nekem sem akart sehogy sem kijönni, előző válaszadónak igaza van készülni kell több ilyenre abban a könyvben!
2013. máj. 6. 14:33