β=7.2*10⁻⁵ 1/c
Nem tudom se a ∆T se a ∆l.Akkor hogyan tovább?
2011. szept. 18. 19:38
1/8 anonim válasza:
ΔV = V₀*Δt* ß
V₀ = 6*4*0,2 = 4,8 m³
ß = 7.2*10⁻⁵ K⁻¹
A jégtábla térfogata akkor nő, ha melegszik. Namármost, hány fokra melegedhet fel legfeljebb?
Δt = ??
2/8 A kérdező kommentje:
0 fok?
2011. szept. 19. 16:29
4/8 A kérdező kommentje:
Szóval a Bétát elnéztem β=5.1*10⁻⁵ 1/c bocsi
De még így is csak 3.672 dm³ jön ki még a könyvben 11.02 dm³
Eddig választ köszönöm :)
2011. szept. 20. 17:16
5/8 anonim válasza:
Van egy ilyen összefüggés:
β=3*α
Ha az α = 5.1*10⁻⁵ K⁻¹, akkor a β=3*5.1*10⁻⁵ K⁻¹ és ezzel az értékkel már kijön. Nem véletlenül az "α" van megadva?
α - lineáris hőtágulási együttható
6/8 A kérdező kommentje:
Nem,Béta van írva,de megnéztem itt a táblázatban [link] és itt tényleg az Alfa az... Köszönöm szépen a segítséget,én a hőmérsékleteket változtattam aztán kiderül,hogy gépelési hiba,na most már ezt is számításba veszem :) Köszi
2011. szept. 20. 20:54
7/8 anonim válasza:
én is köszönöm... fizika érettségire készülök és nem értem, hogy mit csináltam rosszul :/ sajnos ebben a típusú fizika tankönyvekben jó pár ilyen jellegű elgépelés van...
8/8 anonim válasza:
Bezony nekem sem akart sehogy sem kijönni, előző válaszadónak igaza van készülni kell több ilyenre abban a könyvben!