Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jár-e többletpont hátrányos...

Jár-e többletpont hátrányos helyzetért?

Figyelt kérdés

Anyukám középiskolai tanulmányaim alatt szerzett szakmát,valamint jövőre fog érettségizni... A részletes tájékoztatás szerint hátrányos helyzetűnek számítok,ha általános iskolai tanulmányaim megkezdésekor legfeljebb az iskola 8. évfolyamát fejezte be.

A kérdésem az lenne,hogy esetlegesen beleköthetnek-e abba,hogy most már van szakmája és elkezdte a gimit.

Előre is köszönöm :)


2009. febr. 6. 19:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez részben igazságos, részben nem. Lassan már olyan dolgokért adnak plusz pontot, ami őszintén szólva néha nevetséges. Arról, hogy a szüleidnek 8 általánosa van, nem biztos, hogy ők tehetnek. De ha így van, akkor szerinted te jogosan kapod meg azt a +25 pontot? Őszintén! Attól, mert a szüleid nem jártak egyetemre, még tudnak segíteni ebben, abban. Nekem diplomás szüleim vannak, de nem kérek a segítségükből, egyedül próbálok mindent megoldani.
2009. febr. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
helyesbítek: szoktam segítséget kérni, de törekszem egyedül megoldani, ugyanis nem fognak mindig mellettem lenni. De én nem sajnálom senkitől a plusz pontot mindemellett. Csak sok esetben nem érdemlik meg.
2009. febr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

akkor kapsz 25 többletpontot, ha mindkettejüknek.

szerintem igazságtalan (jöhet a lepontozás) mert engem anyukám egyedül nevel viszont neki van érettségije amivel lássuk be nem sokra megy. én sem vagyok pedig rossz tanuló, úgy érzem nekem is járna többletpont emiatt, dehát ez van, el kell fogadni. örülj, hogy te megkapod

2009. febr. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Na, nem csak én vagyok ezzel így :) Be is fogom adni, mert ez szerintem igazságtalan. Én nekem is csak szakmunkást végeztek, de hiába kérdezek akármit, már nem nagyon emlékszik. Azzal az erővel én is kaphatnék +25 pontot.
2009. febr. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Kb már cikinek érzem ,hogy a szüleim diplomát végeztek és én emiatt hátrányos helyzetben vagyok,mert kizárólag az általam elért eredményekért tudok pontot beírni bárhová. Egyébként lehet ,hogy a 8 általános sokat rontott a helyzeteden, de gondolj bele, h ha valakinek 20 ponttal többje van mitn neked, mert jobban tanul, akkor téged vesznek fel aki gyengébb képességű vagy, csak hátrányos helyzetű ,mert 5 ponttal többed van. Ja arról nem is beszélve, h bár diplomások a szüleim ,de két tannyelvű gimibe jártam , szerinted mennyit tudtak nekem segíteni? Kevésbé értették mint én.
2009. febr. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
75%

Hihetetlen, hogy ahelyett, hogy a kerdesre valaszolnatok, a torvenyt kezditek el szidni. Lehet, hogy nem igazsagos, de ez van, sem en, sem ti, sem pedig a kerdezo nem tehet ellene semmit, de ha mar jar neki, esetleg hadd hasznalja ki a lehetoseget.


A kerdesre valaszolva:


szerintem jar a 25 pont, de en a helyedben megkerdeznem ugyanezt az info@felvi.hu email cimen, biztos, hogy par napon belul valaszolnak, es ez legalabb hivatalos.

2009. febr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
85%
A végén azért nem a kérdésre válaszoltunk,mert jó páran megtették azt az elején, jár ,de csak ha mind a két szülő 8 általánost végzett.
2009. febr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Látom, már sokan írták, hogy jár a plusz pont. Viszont nekem egyszer erre a kérdésre ezt válaszolták e-mailben(Oktatási és Kulturális Minisztérium):

Halmozottan hátrányos helyzetű jelentkező (50 többletpont adható): az a már eleve hátrányos helyzetű jelentkező, akinek a tankötelessé válásának időpontjában törvényes felügyeletét ellátó szülője/szülei - a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvényben szabályozott eljárásban tanúk előtt tett önkéntes szülői nyilatkozat szerint - legfeljebb alapfokú iskolai végzettséggel rendelkezett/rendelkeztek, valamint az, akit tartós nevelésbe vettek.


Ezekszerint pedig 50 pont kapható. Viszont más leírásokban én is 25-öt olvastam.

2010. febr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!