Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van egy ponthatár és ha azt...

Van egy ponthatár és ha azt elérem felvesznek? (Egyetem)

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:

igen

ha első helyen jelölted meg..

h 2. vagy további helyen akkor viszont hiába éred el a ponthatárt ezeknél, oda vesznek fel ahova először elég a pontod..

Tehát pl megjelölöd elős helyen az orvosit, másodikon a jogot (hülye példa-bocs) és mondjuk elég mindkettőre a pontod akkor mindenképpen az 1. helyen megjelölt orvosira kerülsz be..

Pedig elég lenne a 2.-ra is a pontod..

2011. jan. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem. Jelenleg nincs ponthatár amit ha elérsz, biztos felvesznek. Minden évben július végén, a ponthúzáskor határozzák meg, hogy "épp mennyi" az annyi. Tehát te per pillanat csak az elmúlt évek tendenciáit figyelembe véve "saccolni" tudod, hogy mennyi esélyed van.
2011. jan. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11:55 sztem így értette a kérdező is..
2011. jan. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
szóval ha egy szakon 240volt a ponthatár nekem meg kb 320-350pontom lesz akkor biztos felvesznek?
2011. jan. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
igen utolsó!!!
2011. jan. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ez azért érdekes, hogy ennyire nem világos sokaknál mostanában, itt is csomó ilyen kérdés van, nálunk ez valahogy világos volt annak idején.


egyébként most csak kíváncsiságból és nem bunkóságból, akik számára ez nem volt világos, ők mit gondoltak, mire való a ponthatár?

2011. jan. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!