Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angol-töri szakos szeretnék...

Angol-töri szakos szeretnék lenni. Hogyan?

Figyelt kérdés
Most ugye ez a minoros rendszer van. Ez azt jelenti, hogy az ember nem lehet két szakos? Ha a minort második szaknak vesszük, akkor az időben párhuzamos a főszakkal, vagy egy másik szemeszterben kezdődik? Minor szakkal (pl töri minor) lehetek majd pl töritanár? Vagy mégis lehet két szakra felvételizni? Ha igen, hogyan?
2011. jan. 29. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Na ez úgy működik,hogy arra a szakra kell jelentkezned,amit fő szaknak szeretnél az egyetemen..Tehát ha te úgy szeretnéd,hogy a főszakod az angol legyen,a minorod pedig a töri akkor anglisztikára kell jelentkezned.Azt elkezded,és a második félév végén(tehát 1 év múlva)kell szakosodnod,és akkor ott kiválasztod a törit minornak.Innentől lesz 2 szakod párhuzamosan,és ugye az első 2 félévben csak angolos tárgyaid voltak,innentől töris órákat is fel kell venned,de ettől függetlenül ugyanúgy 3 év alatt végzed el(jó esetben) az egyetemet,csak a töris óráid így egy évvel később lesznek..Remélem nagyjából érthető amit írtam,ha mégsem írj,egyébként a töriről tudok bővebb infókat is mondani ha gondolod,nekem töri a főszakom Pécsen:)

2011. jan. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet két szakra jelentkezni, viszont tanár csak kétszakos lehet, úgyhogy lemaradni nem fogsz, nyugi.


A lényeg: az egyik szakra jelentkezel, angolra, vagy törire. Ha felvettek, már első két félévben vannak alapozó minoros tárgyak, amiket fel kell venned, de véglegesen csak a 2. félév végén kell leadni a jelentkezést, hogy milyen minort szeretnél.


Ha lediplomázol alapképzésen, a minort nem írják bele a papírba, csak azt, hogy pl. anglisztika alapszakos bölcsész.


Ha tanár akarsz lenni, jelentkezel mesterképzésre, itt már úgy néz ki a szak, hogy angol-történelem tanári MA.


Ez 2 éves, ezután taníthatsz.

2011. jan. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyit,hogy persze ebben az esetben angol és töri szakos tanár leszel:)
2011. jan. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Még az első válaszolótól kérdezném:

Milyennek találod a töri szakot? Kedveled? Milyen minorod van v lesz mellé? Tudsz-e mellette dolgozni, akár diákmunkát, akár valami szakodhoz köthető értelmiségibb munkát? Milyen munkalehetőségek várnak rád, ha elvégzed? (Mindezeket jó lenne tudnom; előre is köszönöm a válaszod.)

2011. febr. 2. 11:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nagyon szeretem a törit,ez érdekel igazából,szóval igen,kedvelem:)Egyébként a képzés egész jó szerintem,elég sokat követelnek,ajándék kreditjeink nem igazán vannak,jó sokat kell olvasni,sok beadandót kell írnunk,könyvtárazni,szóval azért a szorgalami időszakban is vannak feladataink(ezt csak azért írom,mert általános vélemény szokott lenni,hogy aki bölcsészkarra jár,az vizsgaidőszakig nem vesz könyvet a kezébe,és nulla energiával meg tudja csinálni a vizsgáit,hát ez azért a törin nagyon nem így van),de ha ez érdekel akkor szerintem nem lesz gond,meg hallottam olyat is hogy a minorosoknál kevésbé szigorúbbak,de nem tudom ebből mi igaz..Én nem dolgozom a suli mellett,egyébként nem is nagyon tudok olyan évfolyamtársamról aki dolgozna,de biztos megoldható,bár nehéz,mert elég sok szemináriumunk,illetve olyan óránk van,ahol vezetnek katalógust,és ott általában 2 hiányzás engedélyezett,3 hiányzásnál kivágnak,aztán csinálhatod jövőre a tárgyat:)Emellett szerintem elég nehéz összeegyeztetni a munkát,viszont azt meg lehet csinálni hogy péntekre kötelező órát nem nagyon szoktak tenni,és ha nem veszel fel semmi aznapra,akkor van 3 napos hétvégéd,ott esetleg jobban megoldható a meló..:)Egyébként nekem nincs minorom,mert nem szeretnék tanítani,így én specializációt vettem fel(középkoros vagyok)és ezzel hivatalosan történész leszek,majd egyszer,hát a lehetőségekről pedig annyit,hogy szerintem ezzel a diplomával el lehet menni múzeumokba,levéltárakba,könyvtárakba,ha jó az ember nyelvből akkor az idegenvezetésben is hasznos,valamint ilyen hogy műemlékvédelemmel kapcsolatos dolgok,amire azt mondom, hogy köze is van a munkának a diplomához,az más kérdés,hogy ilyen területekre,kultúrális intézményekbe annyi ember nyílván nem kell,mint amennyi évente végez(mondjuk azt nem értem,hogy miért vesznek fel évente 120 főt,csak Pécsre,amikor Pesten is van például többn helyen ilyen képzés,meg Szegeden,na de mindegy)Szóval nem lepődök majd meg ha a munkámnak köze nem lesz a diplomámhoz:)

2011. febr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!