Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kémiával érdemes továbbtanulni?

Kémiával érdemes továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Középiskola közepén járok. Érdemes lehet majd kémiával továbbtanulnom a felsóoktatásban?
2009. febr. 5. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel a kémia, és szeretsz vele foglalkozni, nem utolsó sorban jó vagy benne, miért ne lenne érdemes?
2009. febr. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a kedvenced, akkor érdemes. Sok helyen el lehet vele helyezkedni!
2009. febr. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én most fogok vegyészmérnökire jelentkezni, úgyhogy majd kiderül :)

Én azt ajánlom, keresgélj neten állásajánlatokat azokon a területeken, amik érdekelnek, csak érdeklődésképp. Ha találsz, az már fél siker itt Magyarországon. (megjegyzem, kémiásat fogsz találni) Így könnyebb dönteni.

Egyébként szerintem érdemes kémiával továbbtanulni. De ha időközben meggondolod magad, az egyetemek között lehet átiratkozni.

2009. febr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Apám majdnem kémikus lett, csak aztán rájött, hogy mennyire veszélyes azzal a sokféle káros vegyszerekkel dolgozni. Van vegyész ismerőse és amikor hallotta, hogy a fizetésük mellé veszélyességi pótlékot is kapnak (maradandó agykárosodás, szellemi leépülés, megégés, érzékszervek tompulása, tüdőrák, bőrrák, tetőtől-talpig rák, stb.). Az ember egészséges élete felbecsülhetetlen és pótolhatatlan. Inkább villamosmérnök lett, ott legfeljebb megcsapja az 5 vagy 12 volt, az meg nem káros.
2009. szept. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kémia Matek Biosz Fizika, ha érdekel és jól is megy érdemes kihasználni, a reál tárgyaké a jövő....


Igaz veszélyes is lehet, de mindennek meg van a maga veszélye, ennyi erővel ki se mozduljunk otthonról...


Ha érdekel én mindenképp azt mondom próbáld meg, én gyógyszerészeten vagyok, idén végzek, már van állásom, ahova várnak!

2009. nov. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

én meg már vegyészmérnökin vagyok 1.5 éve, és látom h ki hol tud elhelyezkedni, és szerintem nagy jövője van! piszkosul nehéz az egyetem, de megéri. én pl most a gyógyszerész, az analitikus, és az élelmiszermérnök közt gondolkodom, még nem tudom, melyikre szakosodjak.

ja, és igen, veszélyes, de ha tudod, hogy mihez nyúlsz, észnél vagy, van kellő tudásanyagod és nem veszed fél vállról, akkor nem érhet komoly baleset.

persze mindenki megtapasztalja majd, milyen "kellemes" érzés, ha tömény sav borul a kezére :D de aki odafigyel, azzal nem történhet baj. úgy, ahogy a jó favágó sem vágja le az ujját, a jó síelő sem töri ki a nyakát folyton, a jó szakács sem forrázza le magát levessel.

2009. nov. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!