Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kémiából (és matekból) vagyok...

Kémiából (és matekból) vagyok jó, kémiával szeretnék továbbtanulni. Hova jelentkezzek?

Figyelt kérdés

Még csak 11.es vagyk, de nem ártana tudni, hova kéne mennem. Néztem ELTÉn a kémia szakot, nagyon alacsony a ponthatár. Az alacsony színvonal miatt, vagy az aluljelentkezés miatt van? 400 pontot szerintem össze tudnék gyűjteni, de itt a 300at sem éri el. Nem túl bizalomgerjesztő...

A biológia ki van zárva, az nem megy, orvosira nem is mennék, fizikát sem szeretem, de ha egyetemen nem kell tanulni, akkor megcsinálnám az érettségit 80% körülire. Egy BME vegyészmérnökin mennyi kémiát kell tanulni?

Nem utolsó szempont az sem, hogy el tudjak helyezkedni. Hiányszakmákra mennék szívesen, de nem tudom, mennyire keresik a vegyészeket, vegyészmérnököket. Anyagi szempontok sem utolsók, de a fizetés még változhat.


2010. nov. 5. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A TTK-n alacsonyak a ponthatarok, akarmelyik egyetemet nezed.

Nem a szinvonal miatt, hidd el nagyon jo tanarok vannak az ELTE-n. Konnyu bekerulni, nehez bennmaradni.


Ne tantoritson el az alacsony ponthatar, nekem is joval meghaladta a pontom a felveteli hatart, de ezzel sokan vagyunk igy.


Udv, egy eltes, ttk-s hallgato(:

2010. nov. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, megkönnyebbültem, egyel kevesebb. De ha elmegyek ELTE TTK kémiára, hol fogok tudni elhelyezkedni? Nem akarok diplomás munkanélküli lenni...
2010. nov. 5. 19:12
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Hát 12.es vagyok, nekem olyan 350-360 pontom lesz, de Corvinusban és élelmiszermérnökiben gondolkodom. Vagy BME média és kommunikáció. Ha mázlim lesz, épp becsuszanok. Akkor már motívált leszek, hogy benn is maradjak.
2010. nov. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elmennék tűzszerésznek is, de ahhoz nem tudom mi kell, és hogy hol képzik őket.
2010. nov. 5. 19:13
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Kemiaval sajnos nem tudom... Tanari meg rendben is lenne, ha egy jo minorral parositod, de a kemikusok annyira nem keresettek szerintem. De nem tudom, hogy naluk, milyen szakiranyok vannak. Nezegesd a felvit, ott irjak milyen szakirany, majd mesterkepzes van bscrol, onnan mar konyebben tudod, hogy mivel hogyan lehet elhelyezkedni.

(elso)

2010. nov. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Menj anyagmérnökire. Nem könnyű, de ha jó vagy, semmi gondod nem lesz az elhelyezkedéssel. Egyik ismerősöm a Pannonon van, és máris megkeresték, pedig még el se végezte.
2010. nov. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
PE vegyészmérnök. én ott voltam tavaly. ha elvégzed könnyen találsz melót, a mol nagy támogatójuk. a legjobbakat diploma után egyből viszik is. mondjuk nekem nem tetszett a dolog és inkább átmentem máshova matek szakra és minorként választom majd a kémiát.
2010. nov. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyészmérnökire lenne érdemes menni. Ott kapsz a kémiából eleget, az biztos, és az esélyeid sem lennének rosszak az elhelyezkedésre.


Vagy még a gyógyszerész lenne jó, de az a biosz miatt lehet nem túl esélyes:)

2010. nov. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ELTE-TTK-s vagyok, és mikor a kémia tanszékek környékén járok elég sok gyógyszergyári hirdetést látok, ahova kémikusokat keresnek. Szerintem egyáltalán nem rossz az ELTE kémia BSc.
2011. jan. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!