Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hittan érettségi nehéz milyen?

Hittan érettségi nehéz milyen?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Dehogy nehéz! :)

Csak szóbeli, 2 tételt kell húzni, a témák nem nehezek. Mondjuk, az is igaz, hogy kétféle ember érettségizik hittanból: aki a teológiára akar menni, vagy aki túl buta ahhoz, hogy művtöriből, fizikából, földrajzból stb. érettségizzen(nekem volt is egy ilyen osztálytársam-az osztály ribancaként hittanból érettségizett :) Az lett neki messze a legjobb...:)

2011. jan. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Kössz, én nem vagyok osztály ribanca, mégis ebből érettségizek a pontok miatt. Ha az egyetemen töri emeltet kérnek mondjuk akkor ki az a hülye, aki fizikából vállalná a választott tantárgyát, ha pontok alapján és energia befektetés szempontjából is sokkal kedvezőbb egy hittan vagy rajz érettségi?
2011. jún. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
mesélnél milyen belőle az érettségi hány tétel van?
2011. jún. 13. 07:51
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Elnézést kérek akkor tőled, nem akartam általánosítani, de én ezt láttam a mi sulinkban. Meg mondjuk azért különbség van egy művtöri és egy hittan között ( művtöriből érettségiztem, nem tűnik nehéznek, de sok a megjegyzendő, felismerendő festmény, szobor épület stb) De mondom: bocsánat, nem akartalak megbántani, igazad van, csak én ezt tapasztaltam.
2011. jún. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmi, gond én is egy kicsit ingerültebb passzban voltam, mert épp két hittantétel közül olvastam a megjegyzésed és napok óta itt ülök és nyomom. :D

Szóval, hogy milyen? Az evangélikusról tudnék beszélni. Igazából hasznos. Tehát az, amit én megtanulok belőle az nekem olyan info, amitől tájékozottabbnak érzem magam a világban. Műveltség. A tanulmányi részét nézve pedig. 20 tétel. A és B. Magyarul 40, és két tételből érettségizel. Az A tételek elvileg nehezebbek, de embere válogatja. Egy tétel kb 2-3 oldal. A 20AB tétel összesen nekem olyan 78 oldal. Az a jó benne, hogy nem kell sok adatot megjegyezni, egy idő után rááll az agyad és tudod. kevés benne az évszám pl. És használhatsz Bibliát meg énekeskönyvet is és, ha ügyes vagy abból már a felekidolgozásod megvan. Ha nem tudod használni a Bibliát ne aggódj, mert egyzserű és vannak olyan tételek, amik jóformán ezt meg is tanítják. Lehet már írtam, de októberben kaptam meg a tételeket és rengeteg... de tényleg rengeteg időm volt arra, hogy megtanuljam. De mint mindent ezt is az utolsó pillanatra hagytam és szombaton kezdtem el tanulni és csütörtökre kell készlegyek vele. Azt hittem, hogy napi 4ab tétel gyerekjáték. AHA :D reggeltől éjfélig tanulom, hogy utolérjem a beosztásom. :D Ha érettségi előtt 2-3 héttel kezded el kényelmesen tanulgatni, akkor is zsebedben az ötös. Nekem meg szurkoljatok, szeretnék egy pofátlanul jó százalékot. :)

2011. jún. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hogy sikerült a szóbeli?
2011. jún. 16. 10:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!