Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Olasz, orosz vagy német?...

Olasz, orosz vagy német? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
most vagyok tizedikes és jövőre fel kell venni egy második nyelvet. Eddig csak angolt tanultam. A fent említett három nyelv közül melyik jobb, s miért? Személyes tapasztalatokat is írhattok
2011. jan. 27. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Német, én szimplán szeretem.
2011. jan. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én olaszt tanulok és szeretem, könnyű és nagyon szép
2011. jan. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én olaszt választanék. Tényleg nagyon szép és viszonylag könnyű. A német, főleg angol után nehéz. De hasznos. Az oroszról nem nagyon tudok mit mondani. Szerintem azt a nyelvet válaszd, ami tetszik is és szívesen tanulnád.
2011. jan. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jelenlegi állás szerint az oroszt éri meg a legjobban tanulni. Jönnek vissza a világpiacra, egy szláv nyelv, és Mo. környéke tele van szlávval. [Én ezt tanulnám, ha lenne lehetőségem rá.]

Én idén vettem fel a németet, nem rossz, de az angolt sokkal jobban szeretem.

15/L

2011. jan. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én most 7.es vagyok. Első óta németet tanulok és idén szeptemberbe keztem l az angolt. Majd késöbb olaszt is szeretnék tanulni. De szerintem jobban jársz a nmettel mert a két nyelv nagon hasonlit egymásra és könnyű lesz megtanulni.
2011. jan. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok :D

amúgy azt is vedd figyelembe szerintem, hogy mire használni fogod a nyelvet lehet, hogy az fog a leghasznosabbnak bizonyulni amelyik most egyáltalán nem az.

2011. jan. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hallgasd a nyelveket, és amelyiket a legközelebb érzed a szívedhez, abba vágj bele. Nagyon fontos a motiváció, és hogy szeresd is a nyelvet, ezért több sikerrel fogod tanulni. Mindegyik eléggé eltérő hangzású, én oroszt tanulok, miután ráállt a fülem, imádtam, a másik kettőt nem szeretem. Ezen kívül persze mérlegelni kell, milyen szakmában dolgoznál, és hova hasznos. :)
2011. jan. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szia! én 5 évig tanultam oroszul! jó nyelv! keresett is nagyon csak magolós a nyelvtan része. akkor ajánlom, ha jó a nyelvérzéked. de ha rendesen megtanulod felsőfokon, rengeteget lehet vele keresni. de nagyon fontos hogy olyat válassz amit szeretsz.
2011. febr. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!