Lehetséges ez az Eltén?

Figyelt kérdés
Nem tudjátok, h olyat lehetne-e csinálni, h andragógiára jelentkezem ami tavaly 418 pont volt és utána félévkor átmegyek pszichológiára? más egyetemeken hallottam h létezik ilyen de az Eltén nem vagyok benne biztos! ez azért lenne fontos mert pszichológiát szeretnék tanulni de az sajnos 453 pont!:S
2011. jan. 24. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, mivel a pszichológiára így is túljelentkezés van. Ha lehetne, mindenki így kerülné meg a ponthatárt. Inkább gyűjtögesd a pontocskákat.
2011. jan. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de akkor más egyetemen miért lehet? (és ezt biztos forrásból tudom!)
2011. jan. 24. 16:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez a tipikus gimnazista téveszméje...

Úgy ahogy Te leírtad, NEM létezik.

Az alábbi esetekben elképzelhető ez az eset:

-Felvesznek andragógiára, és utána a következő felvételi eljárásban ugyanúgy ahogy jelentkeztél andragógiára, jelentkezel pszichológiára, és vagy felvesznek (ebben az esetben szeptembertől mehetsz) vagy nem.

-Ha a pszichológiáról sokan kiesnek, akkor esetleg írhatsz levelet vmi dékánnak vagy más hasonló fejesnek, hogy legyenek szívesek átvenni (ebben az esetben veled töltik fel a létszámot), DE ez csak akkor jön létre ha a pontod is megvolt hozzá, és nem feltétlenül államilag támogatottra fognak átvenni, hanem költségtérítésesre...


Nem nehéz belátni, hogy úgy ahogy Te leírtad, logikus, hogy nem következhet be. Gondolj bele, bárki akinek nincs meg a pontja az álmai szakjához, felveteti magát ugyanarra a karra más szakra, és akkor majd félévkor átjelentkezik. Innentől fogva teljesen értelmét veszítené a felvételi pontrendszer...

2011. jan. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
osztom az előző véleményét. Amit te hallottál az szerintem az, hogy pontbeszámítással végezhetsz másik szakot. De ez sem azt jelenti, hogy automatikusan felvettek, hanem csupán annyit, hogy a megkövetelt 180 kreditből, neked már van mondjuk 20. Ez által valamelyik tantárgyat ott nem kell tanulnod. De ilyen, hogy csak úgy átjelentkezzél nem létezik
2011. jan. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam az Eltén nyíltnapon és megkérdeztem. Aztmondták úgy lehet h elmegyek andragógiára egy év múlva újraérettségizek és ha meglesz a pont akkor átvesznek és a krediteket is beszámítják( azokat amik pszichos tantárgyból vannak)!
2011. jan. 29. 17:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!