Mennyibe kerül az egyetem?

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 07:32
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Jó sokba. Félévente minimum 200 ezer Ft.

Orvosi egyetem az félévente 800 ezer Ft is lehet.

Arra kell gyúrni, hogy felvegyenek államira.

2011. jan. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

rendkívül értelmes kérdés


Rengetegbe..

Akarsz venni egyet?:D

2011. jan. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha államira vesznek fel

Még mindig vannnak járulékos költségek..

Szállás, (ami ugye lehet albérlet, koli..), kaja, utazás..


Ha csak nem vagy azon szerencsések köz,t akik abban a városban tanulnak, ahol amúgy is laknak pl szülőkkel..

Mert akkor se utazás, se szállás nem jelent kiadás..


Tankönyvek, jegyzetek ára változó.

2011. jan. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
-közt
2011. jan. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Havonta legalább 50-60.000.-,askkor is ha államira vesznek fel. Évkezdetkor pedig a jegyzetek stb.még több. Orvosin pedig ennek a többszöröse.

Ha hátrányos helyzetű vagy,akkor kaphatsz támogatást,de az messze nem fedezi a kiadásokat.(Kolesz,(ha kapsz egyáltalán),kaja,hazautazás stb.). Az sem biztos,hogy tudsz mellette valahol dolgozni. Nem mindenütt van diákmunka,másrészt az orvosin vagy erős egyetemen vagy tanulsz,vagy dolgozol.

Tapasztalatból írom a fentieket.

2011. jan. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem feltétlenül kerül sokba. sőt, én még keresek is vele. igaz, kicsit szerencsés helyzetbe vagyok, mert a saját várásomba van az egyetem, így nem kell koleszba laknom, nem kell utazásra költenem, tudom hol vannak a legolcsóbb helyek... ösztöndíj + szoctám + árvajáradékból majdnem annyit keresek, mintha valami szar melóhelyen dolgoznék. :-P
2011. jan. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Vidéki vagyok, Budapesten tanulok. Államira járok, de: mivel koliba nem vettek fel, az albérlet rezsivel együtt kb 35-38 ezer / hónap (tavasszal nyilván olcsóbb, fűtés dobja meg most ennyire). Útiköltség nekem 3300, ha oda-vissza jegyet veszek, és ez nem IC. Akkor erre jön a BKV bérlet, mert én nem mernék bliccelni, az 3700. Tehát ha mondjuk csak kéthetente megyek haza, akkor már is elment egy tizes csak az utazásra, tehát már kerekítve 50 ezernél járunk, és még nem ettem, nem ittam, nem vettem ruhát és nem vettem könyveket... Kaját még nem számoltam össze, hogy mennyibe kerülhet, de egy havi 10-15 biztos, hogy rámegy, tekintve az élelmiszer árakat, és azt, hogy változatosan szeretnék enni, és nem vajas zsemlét :D
2011. jan. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat :D
2011. jan. 24. 15:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!