Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes nemzetközire menni?

Érdemes nemzetközire menni?

Figyelt kérdés
Az igazgatásszervező szakot néztem, de általánosan is vehető a kérdésem. A sima alapszakra gondoltam, de mindenhol azt hallani, hogy milyen fontos a jó nyelvtudás. Nem vagyok rossz nyelvekből, angolt és franciát tanulok/tanultam. Angolból másfél éve szereztem közép origo nyelvvizsgát, de aztán örültem, hogy abbahagyhatom (mondjuk ez lehet, hogy a nyelviskola miatt volt, ahol tanultam), aztán előrehozottan érettségiztem 94%-kal, de nem folytattam tovább a nyelvtanulást, órákra sem kell bejárnom, talán ezért. Franciából fogok szintén érettségizni, tehát nem megy rosszul, csak arra igencsak rá kellene feküdni, hogy nyelvvizsga is legyen belőle. Ennek ellenére, nem szeretek idegen nyelven megszólalni. Mennyivel ér többet egy nemzetközi? Érdemes erőltetni/megpróbálni?
2011. jan. 22. 21:57
 1/2 pantha rhei ***** válasza:
Attól függ hol szeretnél elhelyezkedni a közigazgatásban, vagy egyáltalán a közigazgatásban-e. Munkalehetőség szempontjából szerintem jobban jársz a nemzetközivel.
2011. jan. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, a közigazgatásban szeretnék egyelőre elhelyezkedni, de ez még változhat addig. A gond az, hogy nemzetközire csak Pesten van lehetőség, s elég messze lakok. Nem tudom megéri-e a távolság. Köszönöm a válaszod.
2011. jan. 23. 11:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!