Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Menjek egyetemre? Lesz munkám?

Menjek egyetemre? Lesz munkám?

Figyelt kérdés
Kitűnő tanuló vagyok, pesti elit iskolába fogok továbbtanulni(ma írtam központit) de hallom mindenhol h sok diplomás van az országba és nincs munkájuk. Akkor így nincs értelme.
2011. jan. 22. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha olyan egyetemre mégy, ami hiányszakma, akkor van.

Pl. orvosi, gyógyszerész, gépész/villamosmérnök.

2011. jan. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha a képességeid és a lehetőségeid adottak, menj tovább főiskolára vagy egyetemre. Ha van kitartásod, tehetséged, ambíciód, akkor képes leszel jó szakemberré válni és versenyképes leszel a munkaerőpiacon.


Sok diplomás a gyenge nyelvtudás miatt nem tud diplomát átvenni és így használni azt, vagy olyan diplomával rendelkeznek, amit a munkáltatók nem szívesen fogadnak el.


Ne a hallottak, legendák, mende-mondák alapján, hanem KÉPESSÉGEID szerint dönts!

2011. jan. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
jó de hiába ha nem lesz munkám. és az első válaszolónak: orvosi szak nem jó mert magyarországon nem keresel sokat vele.
2011. jan. 22. 20:22
 4/10 anonim ***** válasza:

"orvosi szak nem jó mert magyarországon nem keresel sokat vele."


És milyen szakmával keresel annyit mint egy gazdagabb országban?

2011. jan. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Magyarország a fizetések terén nagyon elmaradott, így igazából csak akkor keresel jól, ha egy külföldi cégnek dolgozol. Pl. a villamosmérnökök, vagy informatikusok.

A doki nálunk kezdő fizu kb. 200ezer Ft, Angliában ez 1 milka.

2011. jan. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
uhh ez durva.
2011. jan. 22. 20:34
 7/10 anonim ***** válasza:

lehet hogy nem most de egy szakmunkás elöbb utób nem is fog létezni mert hihal egy - egy a szükséges szakma. az meg felháborító mig én három évet tanultam hogy legyen szakmám . az értetlen butagyerek (tapasztalatbol mondom mert nálunk volt gyakorlaton) meg megkapta néhány hónapos gyortalpalón a villanyszerelő szakmát.(elkapott az agygörcs nyomban)


és egy viccet olvastam nemrég (de lehet hogy nem is vicces de tanulságos)

-mit mond egy frissen diplomázott munkanélküli bölcsész, egy szintén frissen diplomázott bolcsésznek , aki már talált munkát.

-????

-kérek két bigmekket kólával.

2011. jan. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én még mindig az 1. vagyok, csak elfelejtem odaírni :D én írtam az 1 milkás fizut is.


Igen, sajnos ez így megy. Én most a mechatronikai mérnökön gondolkodom.

A villamosmérnök az egész Európában hiányszakma, Pesten mondta egy svéd helyi vezetője, hogy ők nettó fél milkát adnak a pályakezdő villamosmérnökeiknek. Én tuti arra mennék, ha volnék olyan jó matekból :D

2011. jan. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ha elit iskolában fogsz tanulni akkor miért ne mennél?
2011. jan. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez olyan butaság,hogy hiába van diplomád nem tudsz elhelyezkedni,ezért inkább nem is tanulsz tovább.Egy a lényeg olyan egyetemet válasz ami jó hírű,és lehetőleg olyan szakot amire van igény.Hidd el ha jó tanuló vagy,és jó helyen végeztél akkor téged fognak megkeresni,hogy dolgozz náluk.Meg különben is soha sem tudhatod,hogy mikor fog jól jönni az a diploma.Viszont ha nincs akkor nem sok esélyed van 1 jó állásra...Mindenképpen tanulj tovább,főleg ha ilyen jó tanuló vagy,hidd el hosszú távon megéri.
2011. jan. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!