Mi az a szakma, amit ha lehetne tanulnál?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy mit tanulnál,ha lehetőséged lenne és ami érdekel.Mit gondolsz,mivel lehet elhelyezkedni(nem feltétlenül főiskolára és egyetemre gondolok)vagy érvényesülni.Pláne nőnek esetleg család mellett?Érdemes olyat tanulni,ahol valamilyen intézményben főállásúként dolgozhatsz vagy inkább olyat amit mellékállásban tudsz végezni?
2011. jan. 21. 10:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%

Én animátor akartam lenni, ill. rajzfilm rendező. Álmom volt, hogy Én leszek Walt Disney Utódja >D


Most környezetmérnöknek tanulok, de itthon meglehetősen nehéz vele boldogulni.

2011. jan. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
74%

azt tanulom amit szeretnék...anyagmérnök és gépészmérnök végzettségem van illetve lesz


ezzel eltudok helyezkedni akárhol


de ha sok időm lesz,építészmérnöknek beíratkozok,ez még gyerekkori álom:)

N

2011. jan. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%

Azt tanulom ami szerettem volna lenni: gyerekápoló.

Ha nem Magyarországon élnék hanem tenger mellett akkor tenger biológus lennék, de igazából nem bánom, hogy így alakult az életem :)

2011. jan. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Matematikusnak tanulok, de nagyon erdekel a cukrasz szakma.Szivesen elvegeznem.Miutan lediplomaztam, elmegyek cukrasznak vagy szakacsnak. Legalabb a mertekegysegekkel nem lesz gond. :D
2011. jan. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%

Delfináriumban dolgoznék :)

Vagy állatorvos lennék szívesen.

2011. jan. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
83%

Legszívesebben esküvői szalonban lennék eladó, vagy tulajdonos és eladó (ehhez nem kevés tőke szükséges).

De még csak ilyen hirdetést sem találok sehol, meg hát gyakorlatom sincs és varrónő sem vagyok, tehát csak ismerős által lehetne bekerülni ilyen helyre, főleg egy jobb ruhákkal rendelkező szalonba, pedig értek a ruhákhoz, a márkákhoz...

Szakmám már van kettő is, de az elsőhöz vállalkozónak kéne lennem, ami totális csőd lenne (amikor elkezdtem akkor még nem így nézett ki a dolog, csak azóta válság), alkalmazottként nem lehet szinte állást kapni, és a kedvem is totálisan elment a dologtól, a ruházati eladóit is elvégeztem, tanfolyam volt, ebből kifolyólag, le se tojják, hogy van ilyen papírom.

Most azon gondolkodom, hogy mégis minek kéne tanulnom, ami itt a környékünkön indul, hiányszakma és lehet állást is találni, na meg nem ártana, ha érdekelne is. Főiskolán is gondolkodom, de egyszerűen nincs olyan szak, ami iránt nagyon érdeklődnék. Varrónőnek szívesen tanulnék, mert az is érdekel, de akkora túlképezettség van a környéken, varrónők százai munkanélküliek, több tízéves gyakorlattal, aki meg dolgozik minimálbéres, rengeteg munkával.

(A hirdetések 90%-a, ilyen beszervezős piramiscéges, zaklasd az ismerőseidet típusú hirdetés...)

2011. jan. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
74%
Lakberendező helyett könyvelő vagyok.
2011. jan. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Fogtechnikus, bármilyen egészségügyi szakma ha beszél hozzá valamilyen nyelven simán mehet külföldre.
2011. jan. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!