3 hónap alatt fel lehet készülni az emelt szintű érettségire?

Figyelt kérdés

Szeretnék emelt szintű érettségit tenni, mert kellenek a pontok. Németből és közgazdaságtanból. Mindkettőt tanultam, érettségiztem is belőlük.

Azért félek mert 1,5 éve nem beszéltem németül és most pénzügy-számvitel OKJ-t csinálok, szóval rég volt már a közgáz is. Közgázból emelt szinten tanultam, de közép szinten érettségiztem. (Bazi nagy hülyeség volt!!!)

Fel tudnék készülni a májusi érettségikre 3 hónap alatt?


2011. jan. 19. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát nagyon oda kell tenned magad, de ha komolyan veszed sikerülhet. Végülis próbáld meg, mit veszíhetsz.De talán érdemes lenne elösször egyre koncentrálni! Sok sikeert!
2011. jan. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fel lehet, de ez nagyrészt rajtad múlik, mennyire vagy elszánt. Ha oda tudsz rendesen figyelni rá 3 hónapon keresztül akkor simán, az azért sok idő.
2011. jan. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Igazából muszáj lenne, mert a jelentkezésemhez kellenek a pontok. Szóval a cél adott. :)

2011. jan. 19. 16:33
 4/8 anonim ***** válasza:

csak rajtad áll. de belehúzol persze hogy sikerülhet.

tanulj minden nap és meglesz a gyümölcse.

2011. jan. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást!

Holnap megyek megbeszélni a volt tanárnőmmel, hogy segít-e nekem a felkészülésben. Ő ismer és az én szememben nagyon is döntő a szava. Úh holnap minden kiderül.

2011. jan. 20. 19:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez, csak annyi különbséggel, hogy én 10 éve érettségiztem a régi rendszerbe, de nagyon kellenek a pontok, így egy kiegészítő érettségit is csinálok emelt szinten. Kemény menet, de nem hiszem, hogy lehetetlen. Ráadásul nekem már gyerekek és munka mellett. Én letöltöttem az Oktatási Hivatal oldaláról a tételsort és annak segítségével kezdtem el a felkészülést.

Ja amit veszíthetünk az a befizetett összeg. Nekem legalább is, mert nincs tanulói jogviszonyom, így 17e. az érettségim 1 tárgyból.

2011. jan. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az nem semmi :O 17 ezer 1 vizsga? Apám! Az nem semmi! Én beszéltem a volt tanárnőmmel. Szerencsére elvállal és szerinte sikerülhet, mert van alapom. Eleve emelt szinten tanultam és ő tanított :)

Sok sikert neked! :)

2011. jan. 21. 14:36
 8/8 anonim ***** válasza:

én kemény gimi mellett 2 hónap alatt készültem fel középfokú nyelvvizsgára és sikerült is :) viszont bánom, hogy nem kezdtem el előbb a felkészülést, mert így naponta 2 oldal szót is meg kellett tanulnom:/ de sikerült és nem is felejtettem el őket. ja és német középfokú nyelvvizsga volt, ÖSD. szerintem sikerülhet, főleg így, hogy egyetemista vagy, mert te jóval többet tudsz tanulni, mint én 15 évesen:)

hajrá!

2011. febr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!