Miért nem tudok tanulni?

Figyelt kérdés

Segítség... egyetemre járok, még hátra van 4 vizsgám, de egyszerűen képtelen vagyok tanulni! Egész félévben hajtottam és most teljesen ki vagyok merülve, képtelen vagyok leülni és normálisan megtanulni az anyagot, csak olvasgatom. Tudom, akaraterő, de már egyszerűen nincs több, nem vagyok már képes folytatni! Valami ami esetleg segíthet?

Örülök minden tanácsnak!


2011. jan. 17. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha egész félévben tanultál nem lesz baj.

Én is hasonló cipőben járok, itt lógok a neten pedig tanulnom kellene direkt szabin vagyok (nem az első egyetem).

Ne erőlködj, inkább olvasgasd ha az megy, és ebéd után menj sétálni egy órára, az nekem legtöbbször segít.

Ja az is segítene ha kikapcsolnánk a számítógépet, de itt van a tételsor nem nyomtattam ki.

2011. jan. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, csak én félév közben sem hajtottam, mert dolgoztam :S

Nekem ami bejön: a környezetemben élőket megkérem, hogy ha látják, hogy nem tanulok, akkor zavarjanak vissza tanulni. Kivéve persze ha mondjuk cigiszünetet tartok, de akkor is, miután elszívtam, szóljanak, hogy jöjjek be.

Eddig nekem ez a leghatékonyabb módszer, ajánlom, hogy próbáld ki.

2011. jan. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben a helyzetben vagyok... Holnap még lesz egy pótzhm, ha az sikerül, akkor vizsga. Nem bírom rávenni magam a tanulásra már... Múlt héten még ment, de már belefáradtam. Szorgalmi időszakban is rengeteget tanultam, erre a tárgyra, és elkeserítő, hogy még így sem sikerül, és nem csak én vagyok így vele. A tanár viszonyulása és az eredménytelenség - dacára annak, hogy készülök - elveszi minden kedvem. Pedig tényleg, már csak péntekig kellene kibírni...
2011. jan. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajna átérzem. Nekem már csak egy vizsgám van hátra, az is javító (megvan, csak kicsit jobb átlag kéne ösztöndíj miatt). Ma is volt egy vizsgám, gondoltam majd hétvégén tanulok, de komolyan az is izgalmasabb ilyenkor hogy egy pihe hogy száll szálról szálra a pokrócomon... :S Belefáradtam... egész félévet végigmelóztam, és még mindig nem végeztem... mire végzek lassan kezdhetem előröl! Nehéz ez így, de ha látom az eredményét mindig jobban leszek, és erőt merítek belőle. Mára úgy készültem, hogy a tanár azt mondta a zh-k átlagához képest max egy jegyet lehet "javítani" vizsgán (ez nekem 3-as volt), szét kínzott szóbelin, és ötöst írt be, így majd kiugrok a bőrömből! :) Kicsit lendített rajtam, hogy tanuljak az utolsó vizsgámra is! :)

Egyébként ne próbáld az egészet benyalni egyszerre. Oszd fel részekre, vegyél át egyet, mondjuk kétszer, aztán járj egyet a lakásban, levegőzz, igyál valamit, ha éhes vagy egyél, majd ülj vissza, olvasd el a következő részt is párszor, majd megint tarts egy kis szünetet, és így tovább... délután egy nagy kikapcsoló séta, vagy konditerem, illetve ha jobb idő van uszoda... nekem az jött be, hogy kb óránként ilyen szüneteket tartok :) Megerőltető visszatérni utána, de sokkal jobban fog az agyam mintha fölötte ülök, és közben tök máson jár az agyam (pl pokrócomon szállingózó pihe:D)!

2011. jan. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerencsések:D Nekem még 7-8 vizsgám hátra van.


Az a módszerem, hogy bemesélem magamnak, hogy nagyon érdekeset tanulok, és hogy érdekel a téma és megpróbálom kiemelni a nekem tetsző részleteket.

2011. jan. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!