Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakot válasszam?...

Melyik szakot válasszam? (bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok.

Néhány hét múlva be kell adnom a jelentkezési lapomat és nem tudok dönteni.

Nagyon szeretem a csecsemőket,ezért gondoltam,hogy csecsemő és kisgyermeknevelő szakra megyek Sopronba a Benedek Elek Pedagógiai Karra,de arra is gondoltam,hogy Győrbe a Széchenyi István Egyetemre megyek.

Kiskoromba is nagyon szerettem babázni,de mostanában sokat rajzolok és ezt is megszerettem.Leginkább portrékat rajzolok és egészen jól sikerülnek.Mindkét pálya tetszik,de azt akarom választani,amiből később meg tudok majd élni és ami igazán hozzám illik.Szeretnék helyesen dönteni,de félek,hogy később megbánom és nem fog tetszeni.Ha a csecsemő szakot választom,nem tudom,hogy Győrbe maradjak vagy elmenjek Sopronba.Még soha nem tanultam más városba és nem biztos,hogy bírnám a koleszt.

Ha a rajzot választom melyik suliba menjek??A rajzolásból hogyan lehet megélni??

Elsősorban azoknak a válaszát várom,akik a Benedek Elek pedagógiai karon tanulnak csecsemő szakon tanulnak.

Azoknak a válaszát is várom,akik a rajz területén tanulnak.


2011. jan. 16. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
szia, bár egyikre sem járok, de a Te helyedben a csecsemőket választanám, mert sokan tudnak nagyon jól rajzolni, az ilyen sulikon tehetségvizsga is van, s csak a legjobbakat veszik fel, s hobbiból is rajzolhatsz tovább. rajzolással az a baj, h. ha nem vkinek vkije vagy, aki híres, esély sincs, h. megélj belőle. hacsak nem építész akarsz lenni
2011. jan. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igazad van a rajzzal kapcsolatban.A tesóm is pont ugyanezt mondta,mivel ő is kb. olyan jól tud portrékat rajzolni mint én,de ő sem menne rajzos szakra,csak hobbiból rajzol továbbra is.

Neked nincs véletlenül olyan ismerősöd,aki Sopronba a csecsemő és kisgyermeknevelő szakra jár vagy járt,mert még soha nem jártam ott és nem nagyon tudom,mi hogy működik ott.Csak jól jönne egy kis segítség!

Aki jár vagy jár pont erre a szakra kérem írjon,mert szeretnék eligazítást kérni!!Köszi előre is!!

2011. jan. 21. 18:20
 3/4 A kérdező kommentje:

Valaki nem jár a Benedek Elek Pedagógiai Karra csecsemős szakra??Minden információ jól jönne!(Pl:hol tudok később elhelyezkedni vele és mennyire fizetik meg)

Nagyon fontos lenne!!

Az alkalmassági vizsgán át lehet menni??

Győri vagyok és ha felvesznek koleszosnak kellene lennem és egy kicsit félek tőle.Érdemes ide jelentkezni és mennyire jó suli meg a kolesz??Hallottam,hogy sokan dicsérik,de azért jól jönne pár infó.

2011. jan. 23. 19:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem se a rajzot válaszd mert igaz hogy nem lehet belőle megélni.

És merj belevágni az ismeretlenbe én is ezt tettem úgy eljöttem egy iskolába itt Győrben hogy az egész iskolából senkit nem ismertem rokonomon kívül.

Mondjuk nekem annyiból könnyebb hogy nem kellett más városba utaznom és koleszosnak lennem.

A kollégiumos tanulók meg amugy is általában összetartó csapat, barátkoznak egymással stb. szoval szerintem attól se félj.

Az egész rajtad áll és csak azt kell eldöntened hogy tudsz-e alkalmazkodni egy új környezethez vagy sem.

Gondold át alaposan ezt a dolgot, ne hamarkodd el mert azt később megbánhatod.

Remélem segítettem a válaszommal :)

2011. jan. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!