Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE anglisztika szakáról...

ELTE anglisztika szakáról vélemények?

Figyelt kérdés
Hány éves? Milyen véleményetek van róla? Ha nem jártok/jártatok oda, akkor légyszi írjátok le azt is, hogy honnan hallottátok azt, amit írtatok.
2011. jan. 15. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Ugyanolyan, mint más egyetemeken/főiskolákon. Tapasztalatból tudom.
2011. febr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Az alapképzés 6 féléves azaz 3 éves.

Én nagyon szeretem. A tantárgyak többsége érdekes. A tanárok segítőkészek és jól magyaráznak. Persze itt is van néhány kivétel.

2011. febr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Bölcsészképzés, anglisztika, nehéz vele elhelyezkedni, épp ezért fontos, hogy a legjobb helyre menj, vagyis az ELTE-re, akkor azért már van esély.
2011. ápr. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
előzőnek igaza van, nehéz elhelyezkedni, én amerikanisztikára jártam.csinálj mellé egy másik diplomát valami gyakorlatiasabb dologból és jobb lesz. de amúgy kiváló tanárok vannak és jó hangulat.
2011. ápr. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Elhelyezkedni nehéz lesz vele, bár nem tudni, milyen viszonyok lesznek 4 év múlva. Mindenesetre eltés diplomával az esélyeid lényegesen megnőnek, bár így se fognak kapkodni utánad.
2011. ápr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is anglisztikás vagyok, igaz a Kodolányin, aminek nincs akkor neve és múltja, mint az ELTÉ-nek, de van ELTÉ-s anglisztikás ismerősöm és mint kiderült, ugyanazok a tárgyaink vannak, esetleg a nevük egy kicsit eltér.

Nálunk a tanárok nagyon kedvesek és segítőkészek, emberileg is megállják a helyüket és javarészt más egyetemeken is oktatnak, többek között az ELTÉ-n is.


Ne higgy azoknak, akik azt mondják, hogy nem lehet vele elhelyezkedni! Én még csak másodéves vagyok, de már most van állásom, fordítok egy cégnek. Sajnos, nem olyan bérért, mint akinek diplomája van, de hát ezért tanulok. ;)

A többi szaktársam pedig tanít, van, aki nyelviskolában, van, aki privátban, van aki lektorál és vannak, akik filmszövegeket fordítanak.


Ha tehetséges vagy és ügyes, el tudsz helyezkedni. Sokat kell tanulni egyébként, sok feladatot kapunk,rengeteget kell olvasni és prezentálni.

2012. máj. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!