Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Menjek-e egyáltalán egyetemre?

Menjek-e egyáltalán egyetemre?

Figyelt kérdés
A baj az, hogy amiket esetleg kinéztem magamnak (pl. informatikus könyvtáros, szabad bölcsészet) nem hinném, hogy el tudnék helyezkedni velük, vagy ha igen, nem keresnék annyit, amennyit szeretnék. Nyelvi szakra (francia) nem állok készen (franciából idén középszinten akarok érettségizni, és márciusban nyelvvizsgázni). Van már egy angol előrehozott középszintű érettségim (94%) és középfokú nyelvvizsgám. Emelt érettségit nem tervezek. Mit tanácsoltok? Legyek varrónő? :)
2011. jan. 12. 18:20
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Amúgy ja, a francia szakra tényleg kell az emelt érettségi, bocsi az "elmebeli nyelvbotlásért", és köszönöm mindenkinek! :)
2011. jan. 12. 21:00
 12/20 anonim ***** válasza:

Én OKJ-ből a vendéglátósakat javaslom, vagy menj el hajópincérnek. Kemény meló, de jól fizet - nyelveket tudsz, szóval......


A nyelvszak egyetemen egész jó, és az ELTE-n kívül is van egyetem. Nem minden az egyetem neve; ha nincs valós tudás a papírod mögött, akkor kiestél.

2011. jan. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam, hogy elmegyek pincérnőnek egy óceánjáróra, de asszem a családom belehalna XD én vagyok az egyetlen támaszuk...:)
2011. jan. 12. 21:02
 14/20 A kérdező kommentje:
Természetesen gondolkodok más egyetemeken is, de egy állásinterjún azért megnézik, hogy ELTE, vagy valami noname főiskola-e ami a papíron szerepel.
2011. jan. 12. 21:05
 15/20 anonim ***** válasza:
Mikor elolvastam a kérdésedet, az inf. könyvtáros és a szabad bölcsész kivételével minden igaz rám is, úgyhogy marhára meglepődtem... :O:D Tanácsot nem tudok adni, mert jelenleg én is ilyen téren vagyok bajban, de gondoltam megosztom a döbbenetem. :D Amúgy sok sikert. :D
2011. jan. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Jaj nem, bocs, én tervezek emelt törit, de azon kívül klappol a francia érettségi és az angol... :D Mindegy, megint rizsázok. -.- :D
2011. jan. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Figyelj! Marhára nem érdekli az interjúztató HR-es figurát, hogy hol szerezted a diplomádat (ezt olyan illetők terjesztették el, akiket ugyan felvettek nagy nevű helyekre, de végigszenvedték az egészet, mert hülyék voltak az adott szakra, és úgy gondolták, hogy majd menő munkájuk lesz csak azért, mert ők X helyen végeztek, aztán koppantak, mert kiestek az interjún). Jobb helyeken idegen nyelven folyik az interjúztatás, szóval egyből kisül, tényleg tudsz-e, vagy nem.


Még jópár évig az lesz a felállás, hogy külföldi melóval legalább 3x annyit keresel, mint itthon. Ha nem lennék abszolút csóró, én simán elmennék hajópincérnek.

2011. jan. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Kedves "ikertestvérem"!

Ha emelt törit tervezel, akkor azért nem vagy olyan bajban, mehetsz pl. régésznek, történésznek, töritanárnak...stb. Ha már kinéztem vna 11.-ben h mit szeretnék, esetleg emelt angolt/franciát/magyart csinálhattam volna, nah, mindegy. Megyek és gondolkozom! :)

2011. jan. 13. 17:16
 19/20 anonim ***** válasza:

"Ikertestvérem!"


Talán még nem késő valamiből nekikezdeni az emeltnek. Habár én alapból emelten tanulok magyart és törit, van olyan o.társam, aki eddig közép magyart tervezett, s most - mivel elhatározta hova tovább és sok pont kell - döntötte el, hogy emeltezni fog magyarból. Ha jó tanárod van és szorgalmas vagy, hajrá! ^^

2011. jan. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Ráéreztél, kedves "ikertestvér", mert döntöttem, és igenis megcsinálom a francia emeltet, és romanisztikára megyek az ELTÉN! Beteljesül életem vágya, és olyan munkám lesz, amit meg is becsülnek! :) Köszönöm a sok kedves és jó tanácsot!
2011. jan. 15. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!