Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Menjek-e egyáltalán egyetemre?

Menjek-e egyáltalán egyetemre?

Figyelt kérdés
A baj az, hogy amiket esetleg kinéztem magamnak (pl. informatikus könyvtáros, szabad bölcsészet) nem hinném, hogy el tudnék helyezkedni velük, vagy ha igen, nem keresnék annyit, amennyit szeretnék. Nyelvi szakra (francia) nem állok készen (franciából idén középszinten akarok érettségizni, és márciusban nyelvvizsgázni). Van már egy angol előrehozott középszintű érettségim (94%) és középfokú nyelvvizsgám. Emelt érettségit nem tervezek. Mit tanácsoltok? Legyek varrónő? :)
2011. jan. 12. 18:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

Menjél, mindenképp. Varrónő egyetem után is lehetsz, de kapsz egy rálátást - és esetleg nem agyárban varrod a munkásnadrágot, hanem csinálsz egy egyedi ruhaszalont. Ismeretségeket köthetsz - később ez lesz a "kapcsolati hálód" ami segíteni fog.

És azokat az éveket nem pótolhatja semmi más. Más ember leszel, mire végzel, ha megteheted, mindenképp menj. Azt válszd, amiből tehetséges vagy. Bármely szakmában lehet jól keresni - ha te vagy a legjobb. Azt válaszd, amiben tudsz majd nagyon jó lenni! Amihez kedved is van..És nem fogsz sokat keresni olyan szakmával, amit utálsz, ezt is gondold meg!


Keresd meg ezt a könyvet:Teszteld önmagad - Karrierkalauz


Jim Barrett, Geoff Williams

végezd el a teszteket(több óra) értékeld ki, és használd fel az eredményt a választásban! Nagyon jól bevált, több emberen próbáltuk. Legalább egy hét kell rá, és át is kell gondolni,ezért mielőbb szerezd meg!

Ha jelentkezel, abból még semmi nincs,, ha jön jobb lehetőség, nem kell beíratkoznod.

2011. jan. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak szerint most érettségi előtt állsz, van még időd, nem kell életre szólóan elköteleződni egy pálya mellett. Szerintem nagyon helyesen látod, hogy büfészakra nem érdemes menni, de ettől még nem kell letenned a továbbtanulási szándékodról. Ha a helyedben lennék, keresnék valami nem túl nehéz munkát, és mellette tanulnám a nyelveket. Ezzel egy kis pénzre is szert tehetsz, meg némi tapasztalatra is, kipróbálhatod magad egy új életformában, de elköteleződni még nem kell. Aztán jövőre felkészültebben lehet továbbtanulni. Még az sem kizárt, hogy munka közben fölfedezel valami olyan területet, amivel szívesen foglalkoznál, és eddig nem gondoltál rá.

Sok sikert!

2011. jan. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


Csak elbizonytalanított az, hogy mivel "nem vagyok reáltantárgyas" ezért sem mérnök, sem orvos nem leszek, ami jó elhelyezkedést biztosít.


A másik, hogy ez az utolsó év amikor még középszintű érettségivel be lehet kerülni egyetemekre - attól félek, hogy hátrányban leszek (már ha felvesznek) a többi hallgatóval szemben. Például egy mezei középszintű francia érettségivel és nyelvvizsgával kukán néznék a francia szak előadásain, vagy informatikus könyvtáros szaknál, mivel kb. netezéshez értek a gépen, szintén hátrányban lennék. Természetesen a cél az ELTE, de nagyon magasak a ponthatárok. És én főleg budapesti egyetemre gondoltam, mert koleszt nem tudok fizetni.


Remélem érthető amit összezagyváltam. Amúgy 18/L.

Kedves első kommentelő, te jársz/jártál egyetemre?

2011. jan. 12. 18:46
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
OKJ-ben is próbálj gondolkodni, nem minden a diploma. Ha csak a büfészak tetszik, hát végezd el, de akkor szerezz mellé szakmát.
2011. jan. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam rá, hogy lesz egy szünet év, mivel én hezitálós típus vagyok, szeretek mindent jól átgondolni...

Mondjuk valamelyik nyelvből érettségizhetnék emelten a kövi évben. A tesóm pl. már másodjára felvételizett (gépészmérnökire), mert elsőre BME-re vették fel építőmérnökire de nem tetszett neki.Ő azt mondja, hogy az ismerősei körében (mindenféle szakon) sorra hagyják abba az emberek, mert nem ilyenre számítottak, sokan már sokadszorra próbálják újra. Ezt én nagyon nem akarom. A szüleim viszont hallani sem akarnak róla, hogy ne menjek egyetemre.

Az egyik álmom, hogy Párizsban éljek, mert nagyon vonz Franciaország. Megnéztem a csecsemő-és kisgyermekgondozóit is, hogy hátha au-pairként kikerülhetnék Fro.-ba, de ahhoz beszédalkalmassági kell, ami állítólag nagyon nehéz.


Köszönöm a második kommentelőnek is.

2011. jan. 12. 18:54
 6/20 A kérdező kommentje:

Az OKJ-s képzések a sulinkban általában röhej tárgyát képezik. Bár gondoltam rá, hogy szégyen, nem szégyen, nem fogok azért szenvedni hogy munkanélküli diplomás legyek. Szakképesítéssel is el lehet helyezkedni...


Jó, előre is köszi mindenkinek! :P

2011. jan. 12. 18:56
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Létezik sok más helyen OKJ és rengeteg fajta, csak válogatnod kell. Vagy végezz valami tanfolyamot. Te tudod hogy a legjobb neked. 3. voltam.
2011. jan. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
Francia szakra kötelező az emelt szintű érettségi franciából.
2011. jan. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
47%

OKJ képzések nagy része hulladék...

Az informatika része pláne az...

2011. jan. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

A vicc az, hogy bár az osztályban a legjobbak közé tartozom, mégis az erőszakosabbak fognak tudni jobban elhelyezkedni...

Az a jó ebben a honlapban, hogy itt ha kérdezek, "meghallják" és válaszolnak is rá, nem úgy mint az osztályban :P


Lehet hogy nekimegyek a csecsemő-és kisgyermeknevelőnek. ELTÉn nem is olyan magas a ponthatár, a beszédalkalmasságin meg csak átmegyek valahogy... :D

2011. jan. 12. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!