Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mondtok nekem oylan foglalkozá...

Mondtok nekem oylan foglalkozásokat amik trendik, és kell fozzá főiskola?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
nem kell neked főiskola ennyi ésszel nem mindenkinek kell oda menni
2011. jan. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
és még nem is tudtad leírni helyesen ezt az 1 mondatot
2011. jan. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Atyaég!

Amíg így állsz hozzá a továbbtanuláshoz, addig szerintem NE jelentkezz felsőoktatásba. Csak azok elől foglalnád el a helyet, akik komolyan tanulni akarnak.

Másrészt: Attól, hogy most "trendi" valami, nem biztos, hogy az lesz akkor is, amikorra te végeznél.

Ha el is végzed, pont azért mert "trendi", és sokan akarják tanulni, még munkát sem fogsz kapni.

És ha esetleg kapnál munkát, miért érné meg csinálni, ha te nem szereted.


Olyat tanulj, és olyan szakot végezz el, amit szeretnél. Ne olyat, ami trendi, mert nem leszel tőle boldog, ha olyat csinálsz, amit egyébként utálsz.

2011. jan. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Egyetértek az előttem visítozókkal =). Csak azért, hogy legyen egy diplomád, ne menj felsőoktatásba. A diploma nem dísztárgy, nem azért van kitalálva, hogy a rokonoknak mutogassuk és dicsekedjünk vele.


De hogy elfoglalná e mástól a helyet, nem hinném, mert ponthatár van, ha elérted akkor felvettek, ha nem érted el, akkor nem vettek fel. Mondjuk megvan egy adott keretszám, hogy egy-egy szakon hány hallgató tanulhat, így emiatt egyre kevesebb embert tudnak felvenni, mert a felsőbb évesek, akiknek már végezniük kellett volna, még mindig az egyetemen kóvályognak. Szóval igen, lehet, hogy egyszer el fogja venni mástól a helyet, de ha most jelentkezne, azzal még nem túr ki senkit az egyetemről, főiskoláról.


De ha már annyira a "trendi" mellett vagy:

- szabad bölcsészet

- kommunikáció és médiatudomány

- kereskedelem marketing

- andragógia

- turizmus-vendéglátás

- gazdálkodási és menedzsment

- pénzügy és számvitel

- stb, lehetne sorolni


Ezek elég népszerű szakok, kérdés, hogy aki oda bekerül, az egyáltalán elvégzi-e, nem hagyja-e ott idő előtt, nem rúgják-e ki, vagy ha el is végezte, használni fogja-e az ott szerzett tudást?


Aki "trendi" szakra megy, ne sértődjön meg, ha büfészaknak titulálják, és ne csodálkozzon, ha a hónap krumplisütője lesz a McDonald's-ban.

2011. jan. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!