Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány diplomát támogat az állam?

Hány diplomát támogat az állam?

Figyelt kérdés
Jó lenne két diplomát szereznem, de tudni kéne, hogy hány diplomát támogat a állam. Ha csak egyet, akkor érdemesebb lenne előszőr a drágábbat tanulnom.
2009. jan. 31. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Egyet támogat, de fokozatok vannak. Ha elvégeztél egy főiskolát, utána még egy egyetemet is elvégezhetsz. Fordítva kicsit drágább lenne.
2009. jan. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
6 féléves képzésben 8-at, 8 félévesben 10 félévet támogat. tehát ha elkezdesz egy 6 féléves állami támogatott képzést, és 3. félévtől elkezdesz még egy szakot (bármelyik fősulin, államilag finanszirozva), akkor 2 diplomát tudsz szerezni államilag támogatva.
2009. jan. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a felsőokatatási tanulmányaidat a 2005/2006-os tanévben vagy utána kezdted, akkor 12 államilag finanszírozott féléved van. Ez alatt annyi helyre járhatsz, annyi diplomát szerezhetsz, amennyit csak tudsz. Ha egyszerre kettőt szeretnél, akkor el kell kezdeni az elsőt, majd egy év eltelte után kezdheted a másodikat, ekkor a féléveid nem "fogynak" duplán (tudom, mert én is így tanulok most).
2009. jan. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az utolsótól kérdezném, ha észreveszi, akkor szeretném is ha válaszolna! Nekem 7 féléves a suli, ha azt elvégzem, és máshova elkezdek járni, akkor 5 félévem ingyen van abból? És ez csak nappalira vonatkozik? Vagy esetleg levelezőre is? Köszönöm előre is a választ!
2009. febr. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A 12 féléved mindenképpen igyenes. Akkor is, ha levelezős vagy - feltéve, hogy felvesznek levelezős államilag támogatott képzésre. Hogy őszinte legyek, nem sok ilyenről tudok (de barátod a felvi.hu, nála jobban senki sem tudja, létezik-e ilyen). Tehát amíg az le nem telik, jogosan veszed igénybe az állami finanszírozást. Utána viszont már hiába felvételiznél állami képzésre, nem fognak felvenni.
2009. febr. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
úgy nem tudod igénybe venni, hogy elvégzed az egyiket és a fennmaradó 5 félévedet egy másik állami finanszirozású képzésre használod. a lényeg, hogy az új felvételi jelentkezésedkor még ne legyen az első iskoládból végbizonyitványod. tehát 7 féléves képzésnél legkésőbb a 6. félév elején - febr. 15.-ig - adj be új felvételi jelentkezést a másik iskolába, karra vagy szakra.
2009. febr. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok. azt elfelejtettem, hogy én most kezdem a 8. félévem levelezőn és adok be új jelentkezést más helyre állami finanszirozású képzésre. így a fennmaradó 4 félévem még állami lesz, a másik 4-ért fizetek majd. ha nálam ügyesebben okoskodsz és te nem várod meg az tolsó féléved, akkor az állami finanszirozásból kijöhet 2 diploma is támogatva.
2009. febr. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 12 félév nem "szabadon" felhasználható!

Adott képzési szinten (felsőfokú; BSC; MSC)csak a képzési időnek megfelelő félévek + 2 félév államilag támogatott.

Ha valahol megszerezted a végbizonyítványod (nem az államvizsgád!) akkor azon a szinten nem vagy jogosult újabb államilag finanszírozott képzésre, hiába van még az államilag finanszírozott 12 félévedből!

Pl: Van egy BSC-s (főiskolai) végzettséged (akkor is, ha a diplomád nem kapod meg pl. nyelvvizsga hiányában) hiába csak 6 félévig voltál államilag finanszírozott, nem tanulhatsz újabb BSC-s képzési szinten államilag finanszírozottan. Viszont áll.fin.formában tanulhatsz MSC-n, vagy felsőfokú szakképzésben.

Ha legkésőbb a tanulmányaid 3. félévéig megkezded a 2. képzésedet államilag finanszírozottan (párhuzamos jogviszony), az nem "vesz el" az áll.fin. keretedből.

Mindegy, hogy nappalis, vagy levelezős vagy.

Nézz utánna a felvi.hu, vagy az om.hu-n, mert minden évben változnak a szabályok.

2009. febr. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!