Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet duplázni? Mivel...

Hogyan lehet duplázni? Mivel jár ez? Miért lehet a duplázással mellé fogni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Ha felvételi pontszámítós duplázásra gondolsz:


Hogyan?

- Neked nem kell külön semmit tenned, automatikusan azzal a módszerrel számítják a pontjaid ahogy neked kedvezőbb (99%, hogy a duplázás lesz, én még nem találkoztam olyannal akit a évvvégi jegyei alapján vettek volna fel)


Mivel jár?

-Minden szakra meghatározott érettségi tárgyak kellenek ( vagy van egy fix és 1 válaszható tárgy vagy 2 válaszható - ezeket megtalálod a felvi.hun)

Ezekre rágyúrsz most, és májusban ebből a 2ből írsz minnél több pontos érettségit.

A felvételi pontjaid meg a 2 tárgyon elért % összegének a duplája lesz. (pl 60% matek + 70% fizika = 130*2 = 260 pont)

Tehát a évvégi bizonyítványod, és a többi érettségi tárgy egyáltalán nem fogja befolyásolni a pontjaid.


Hátránya?

-Ha később meggondolod magad, rájösz, hogy mégse az a szak tetszik neked, és átmennél másik fősulira, akkor annak a 2 tárgynak az eredményét fogják nézni amit a suli előír a felvételi eljárás során, és így lehet, hogy jóval kevesebb pontod lesz, és nem nyersz felvételt.

2011. jan. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én orvosis vagyok, és nálunk gyakorlatilag senki nem jött duplázással. Csak duplázásra hajtani nagyon kockázatos. Ha éppen rossz lábbal kelsz fel az érettségi napján, rosszabbul teljesítesz, és úszott a jó felvételi pontszám. Ha viszont bebiztosítod magad a tanulmányi pontokkal, akkor lehet, hogy kicsit rosszabbra írod az érettségit, mégis meglehet a kellő pont. Tavasszal érettségiztem, és idén nagyon nehéz volt a biológia emelt, de hála a bebiztosításnak, elértem a kellő pontszámot.
2011. jan. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Engem is a tanulmányi pontok alapján vettek fel. Ha jók az év végi jegyeid az érettségi tárgyakból + 1 választott tárgyból (nem egyenlő a választott érettségi tárggyal, lehet ének vagy tesi is) és úgy általában jó tanuló vagy szóval érted a matekot, de tudsz verset elemezni, meg a töri is érdekel, akkor valószínűleg neked is a tanulmányi lesz a jobb. Ha gyengébb a bizid és csak a 2, fősuli által elvárt tárgyból vagy erős, akkor érdemes duplázni, de vigyázni kell, mert ott min 90 % felett kell írnod mindkettőt, minden vesztett százalék 2 pont mínuszt jelent.
2011. jan. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mármint nyilván nem kötelező a 90 %, de ha sok pont kell oda, ahova mész, ajánlott.
2011. jan. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
de akkor ez a duplázás nem rajtam múlik.Ők meglátják,hogy kell-e.És ha tanulmányit dupláznak akkor csak a 12. félév számít a 11 nem is?
2011. jan. 12. 22:31
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
11. 12. év végi számít.
2011. jan. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!