Milyen állás az Ügyvéd?

Figyelt kérdés

Még messze van nagyon, de érdekelne, hogy milyen. Mert el szeretném dönteni, hogy mi legyek :D


Az ügyvéd érdekelne.

Mit kell konkrétan csinálni? Fizetést hogy kap? Ilyesmik érdekelnének.


2011. jan. 11. 22:08
 1/6 A kérdező kommentje:
És női ügyvédek vannak? :)
2011. jan. 11. 22:11
 2/6 anonim ***** válasza:
Elvégzed a jogász képzést ami ugye 5 év ha nem csúszol, aztán persze keresel magadnak gyakornoki helyet(na ez nem nagyon van sehol, és sok helyen fizetned kell azért, hogy ott legyél, és kihajtják a beled), ahol ha lehúzol 3 évet utánna egy év szakvizsgára tanulással leteheted az ügyvédi vizsgát, tehát ha minden jól megy kb 27 éves korodra lehetsz ügyvéd. Ügyvéd lehet férfi meg nő is, és sok mindent csinálnak pl bíróságokra járnak, és képviselik az ügyfél érdekeit, vagy iratokat hitelesít stb, amugy egyéni vállalkozó, szal nagyon sok pénze kell hogy egy ügyvédi irodát nyisson, és felszereljen, vagy akár több ügyvéddel együtt is lehet egy irodában. Összegezve, ha én jogi szakra mennék, akkor inkább bírónak vagy ügyésznek mennék, az nekem jobban tetszik, bár a te dolgod. Hány éves vagy?
2011. jan. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

előző vagyok

ha el tudnál mint ügyvéd helyezkedni, akkor a fizetést mivel egyéni vállalkozó te szabod meg, te kéred el az ügyfelektől, DE! arra is gondolj, hogy mire felszerelsz egy irodát az egy kész vagyon, szal előny, ha ügyvédek a szüleid, vagy támogatnak anyagilag, másképp nem sok esélyed van, és emelett fizetned kell a kamarai(ügyvédi kamara) tagdíjat negyedévenként, meg ilyen kötelező biztosítást, hogyha kárt csinálsz az ügyfeleknek akkor legyen miből fizetni, és még ugye vannak egyéb költségek is, de ha szeretnéd akkor vágj bele, bár nem olcsó, de sztem először azért döntsd el, hogy érdekelne-e a jog, és hogy neked mennyire fekszik hogy könyveket kell bemagolni és hogy a tananyag kicsit száraz

2011. jan. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi.


Még csak 12 vagyok :D


De tetszik...

2011. jan. 12. 13:05
 5/6 anonim ***** válasza:

12 éves vagy akkor még 10X meg fog változni az érdeklődésed

de milyen tantárgyakat szeretsz?magyar töri kell és nagyon sok ügyvéd van már

2011. jan. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
az összes tantárgyból ugyanolyan jó vagyok, és mindegyiket szeretem, úgyhogy...:D
2011. jan. 12. 16:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!