Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A levelezős államilag támogato...

A levelezős államilag támogatott szakokon miért 400 körüli a ponthatár? (szociális munka, gyógypedagógia stb. ) A statisztikák szerint keveseket is vesznek fel.

Figyelt kérdés
Szeretnék felvételizni, de nagyon magas nekem a 400 pont. Esélytelen a bekerülésem kb 340 ponttal, de szeretném megvalósítani az álmomat. Nem tartom magam túl okosnak, de nálam ezerszer hülyébbek is bekerülnek. Sajnos a matek nagyon lehúzza a pontjaimat...
2011. jan. 11. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert a ponthatárt úgy húzzák meg, hogy az egyetem felvehet x diákot, és aki oda jelentkezett, azok közül a legtöbb pontot elérő x diákot veszi fel.

Esetleg hajts rá a matekra, hogy ne húzza le a pontjaid. 340 pont nagyon kevés.

2011. jan. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak nem lehetnek olyan hülyék, ha képesek 400 pontot összekaparni.

Nekem két 90% érettségi tantárgyam van, plusz egy közép C nyelvvizsgám és még így sincs 400 pontom:D

Amúgy meg elég keresettek ezek a szakok, mert elég könnyű elvégezni, az más tészta, h semmire nem jó, de sok helyen van, h kell egy diploma, teljesen mindegy, h milyen és te vagy a jani!

2011. jan. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
és kell hozzá a matek? a gyógypedagódiára magyar,biosz is jó...érettségit duplázz, az sztem jobb....
2011. jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Huh! Mi az hogy semmire nem jók ezek a diplomák? Mondjuk egy gyógypedagógiai képzés egy gyógypedagógusnak pont jó, ami egy nagyon szép, nagyon elhivatott és nehéz szakma!!

Szerintem talán ezért is magas a ponthatár...Nekem nagy álmom a gyógypedagógia...398 pontom van:-(

2011. jan. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem ey ismerősöm van, akinek megvan ez a gyógypedagógus meg a szociálpedagógus aztán semmit nem értek vele!

Kivétel mondom azok, akiknek kellett egy diploma aztán cső!

2011. jan. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sara yellow válasza:

Nekem is pont ez a bajom, a pontszámító kalkulátor nekem kevés pontot adott ki. kiváncsi voltam milyennek kéne lennem, hogy 400 pontom legyen. De nem a többi tantárgy húzza le elméletileg, hiába vagyok matekbol meg töriből 3-as! Kipróbáltam, és két 75%os emeltemnek kéne lennie kb, angol meg magyar, ahhoz hogy elég pontom legyen. ha a matekom és törim 5-ös lenne az kevesebb mint 10pontot dobna a pontjaimon...

Ennek alapján feltételezem, hogy sokan azok közül akik jelentkeznek vannak többletpontjaik (+ diploma, verseny, okj stb....) A barátnőm oda jár és azt mondta hogy sokan +diplomával kerülnek be. Szerintem ez nagyon igazságtalan a rendszerben! Az összes többit elfogadhatónak tartom!

2019. máj. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!