Technikum, vagy Fősuli?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy technikusin(gépész, CNC-s) maradjak (2 év érettségi után), vagy egyből mennyek fősulira.

Sokan azt mondják, hogy nem érdemes a mostani rendszerben fősulira menni, mert jó szakemberből van hiány.

Ha továbbmennék, (gépészmérnöknek) könnyebben tudnék elhelyezkedni? (sajna nem vagyok túl okos 3.2-es átlag, és félek attól, mit kezdek, ha kicsapnak a fősuliról.)

Plusz vegyük figyelembe a fősulin a tanítási díjakat(nem tom mennyi), meg azt, hogy ha itt maradok technikusin az szinte ingyen van.


2009. jan. 28. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én annak idején megcsináltam a technikusit, és utána mentem fősulira. A fősulit nem fejeztem be, mert rájöttem, hogy nincs rá szükségem, és azóta is az "eredeti szakmámban" dolgozom => 4év.
2009. jan. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Technikusival többet érsz, mint a főiskolával!
2009. jan. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 yuda ***** válasza:
100%
Ha elvégzed a technikusit,akkor ezzel kapsz még időt,hogy eldöntsd a továbbiakat-én ezt tenném.
2009. jan. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt ha nem vagy jó tanuló, kockázatos a főiskola, pláne egy gépész szak, mert ott a matek és a mechanika is nagyon gyilkos. A felvettek jelentős része nem diplomázik le. Másrészt a technikum gyakorlatiasabb tudást ad. még ha később mérnök is leszel, többre mész, ha ilyen háttér tudásod van. A munkához az sokszor szükséges.
2009. jan. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!