Megéri vegyésznek menni?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek, gyógyszerész szeretnék lenni de oda nem hiszem, hogy felvennének. Második helyen a vegyészt akarom megjelölni, de nem tudom mennyire tudnák egyetem után elhelyezkedni vegyészként. Gondoltam a vegyészmérnökire is de az tele van gépészettel, meg a munkám se "kutyulászás" lenne a későbbiekben hanem gépekkel vacakolni(szerintem).

Tudnátok segíteni? Előre kösz a választ


2011. jan. 2. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a vegyész szak. Lesz vele munkád.
2011. jan. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Megéri. Nem egyszerű szak, de szép. Vagy a vegyészmérnöki, ha az is bejön.
2011. jan. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Vegyészként hol helyezkedhetek el? A kutatni szeretnék. Akkor valamelyik gyógyszergyárat kell majd megcéloznom? Hogy lehet oda bekerülni?
2011. jan. 2. 15:45
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha színvonalas egyetemre mész, a suli segíteni fog, hogy jó helyre juss be. Szakmai gyakorlat, stb.
2011. jan. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
az a baj a vegyészekkel, hogy sok munkára inkább egy egyszerű vegyész technikust fognak felvenni, mert neki kevesebb fizetést kell adniuk. ha bírod, akkor inkább a mérnöki! én is arra jártam, de nem tetszett és átmentem matek szakra.
2011. jan. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy a vegyészmérnököknek van géptan. De emellett még tanulnak közgazdaságtant, minőségbiztosítást, vegyipari művelettant,kémiai technológiát,folyamatirányítást, jogi alapismereteket, matekot, fizikát és persze számos kémiát stb.

Mindemellett egy mérnök is kutathat, vagy pl. dolgozhat ún. kísérleti üzemben. Ami szerintem érdekes.

2011. jan. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A fentieket azzal egészíteném ki, hogy ha "sima" vegyész akarsz lenni, ahhoz mesterképzés is kell, mert a BSc után az ember valahol a vegyész és a kémia tanár között áll...
2011. jan. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A másik dolog, a vegyészmérnök nem vacakol a gépekkel, hanem azért tanultunk géptant, hogy alapjaibam megértsük a vegyiparban használatos gépek működését. Illetve, hogy a laikus munkatársaknak el tudjuk magyarázni az adott berendezést, és egy esetleges meghibásodás esetén el tudjuk mondani a javítással megbizott kollégának, hogy mi is a gond az adott berendezéssel, géppel, készülékkel.

A gépek szerelését az arra kijelölt személyek végzik, illetve működtetni is csak az arra kijelöltek végzik.

2011. jan. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Majdnem elfelejtettem, hogy azért is tanultunk géptant, hogy az adott technológiához a megfelelő gépeket, berendezéseket, készülékeket tudjuk kiválasztani.
2011. jan. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Vegyésznek menni jó ötlet! :)

Csak alaposan bele kell gondolni: pl. munkakörülmények, ha mégsem tudsz olyan jó munkát találni, meg az a sok vegyszer...

2011. jan. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!