Iskolaváltás, de hogyan?

Figyelt kérdés

A jelenlegi iskolámban ezalatt a fél év alatt, nem tetszett meg a közösség, és maga az egész iskola sem!


szeretnék iskolát váltani, ennek mi a módja, menete ?


9.-es vagyok, egy elég jó gimnáziumba járok.


köszi szépen !


2009. jan. 27. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ha magasabb szintű gimibe mész lehetséges hogy van külömbözeti vizsga...de egy szakközépbe elég csak úgy átmenni...


De nem tudom hogy mire vonatkozik a kérdés: A szüleidnek hogy adagold be, vagy technikailag hogy zajlik...pontosan miben kéne segítség?


Amúgy mi a baj a közösségel? Görények veled? Vagy csak nincs barátod?

2009. jan. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Először is szüleiddel kell megbeszélni ezt a dolgot és közösen végiggondoljátok ezt h. hogyan is lenne célszerűbb. Ha szakközépbe mész akkor különbözetizned kell és akkor is ha magasabb fokú gimibe akarsz járni.Nálam is igy volt gimiből szakközépbe 3 tantárgyból különbözetiztem
2009. jan. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amennyiben a tantárgyak azonosak, és nem vagy elmaradva az új sulihoz képest, a jegyeid is jók, nem kell különbözeti sem amennyire tudom, de ezt az iskola dönti el. Kérnek rólad értékelést a tanáraidtól. Ha beférsz egy megfelelő osztályba, jók az értékelések, megfelelsz a követelményeknek (tudásszintben), akkor a két iskola intézi. (Legalábbis nálunk így volt, azoknál is akik jöttek, és azoknál is akik mentek).
2009. jan. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én ugyan ilyen helyzetben vagyok, nekem a közösség a bajom és nincsen is barátok az osztályban, a suliban van, de még se lehetek velük minden szünetben vagy igen?
2009. márc. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia!

én hatosztályosba jártam,2 és fél év után sehogy sem bírtam megszokni,átlagos gimibe jártam,és iskolaváltás mellett döntöttünk

körülnéztünk neten,vettünk egy iskolaválasztás előtt c kiskönyvet,abban minden benne van feketén-fehéren,és listáztuk,mik jöhtnek szóba.akkor én már eléggé tudtam,mit akarok,így csak a nagy presztizsű gimiket jelöltem meg.anyukámmal körbetelefonáltuk őket,de nekem sokkal nehezebb volt a dolgom,mert valahonnan egyből elutasítottak,mondván hogy félévben semmiképpen nem vesznek át,akármilyen jó felvételit írok.így az álmomról,az apáczairól lecsúsztam.(és nem tudtam volna még ott maradni fél évet az előzőben,maga volt a pokol!)

aztán végül csak egy maradt,a veres pálné gimnázium,bementünk többször,felvételit írtam,és ennyi

2009. jún. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!