Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyne szakot jelöljek még meg?

Milyne szakot jelöljek még meg?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem, s ha minden összejön, akkor Szegedre megyek biológiát tanulni. De ha nem vesznek fel, kellene valami +1, amit megjelölök, és szívesen tanulnám.

Tavaly döntöttem el, h biológiára jelentkezem, tervbe volt még, h vmi művészeti suliba jelentkezek (pl. tervezőgrafikára), mert jól tudok rajzolni, de úgy döntöttem oda kevesebb az esélyem bejutni, tehát maradt a biosz. Az a baj, h csak ez a 2 érdekel, de nem tudom mit jelöljek még meg. Tudtok vmi olyan szakot, amit érdemes lenne, bioszzal vagy rajzzal kapcsolatos és mondjuk Szegeden, Debrecenben, vagy Egerben van?


2011. jan. 1. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jelöld meg mindhárom helyen a biológiát, a vidéki egyetemeken, főiskolákon még alacsonyabb a ponthatár a természettudományi szakokra, mint a fővárosban.

De amúgy környezettan, földrajz, ezeket a szakokat nem nézted?

(És ha már itt tartunk, nyugodtan jelöld meg a tervezőgrafikát, ha érdekel, veszteni nem veszthetsz vele, nem?:))

2011. jan. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak oda külön felvételi van, és nyáron mikor döntöttem, h melyikre tanulok többet, biosz vagy rajzot, a biológiát választottam, mert az könnyeb szerintem. Megjelölöm mindhárom helyen a bioszt, csak kéne vmi vésztartalék is. A földrajzzal az a baj, h utálom, mint tantárgyat, és nem is vagyok belőle jó. Még infóból vagyok jó, csak nem érdekelnek az ilyen infós szakmák, csak max. az ilyen rajzolós-tervezős dolgok, mert pl. terveztem már logót is, meg szorólapot ilyeneket is:)
2011. jan. 1. 19:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ennyire csak a biológia, akkor meg szerintem egyszerűbb, ha tanulsz, hogy mindenképpen arra vegyenek fel. Felesleges megjelölnöd olyan szakot, amit nem szeretnél annyira.
2011. jan. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha már biosz, akkor orvosi??? vagy gyógyszerész?? környezetvédelem? mezőgazdasági?
2011. jan. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Orvosi kilőve, nehéz bejutni és meg se éri. Gyógyszersé szintúgy nehéz bejutni, mert arra már előbb el kellett volna alapozni. A másik 2 meg földrajzos, nem biosz. A földrajzot utálom
2011. jan. 7. 21:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!