Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanár, de milyen. Szerintetek?

Tanár, de milyen. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Tanár szeretnék lenni.

Szerintetek milyen szakot válasszak, hogy el is tudjak helyezkedni utána?


2010. dec. 31. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem legérdemesebb most valamilyen természettudományi ágat választani, azokból kevés van. (Kémia, fizika, biológia), illetve akik vannak, azok is lassan kiöregednek sajnos! Nyelvtanárból Dunát lehet rekeszteni, magyar-történelem tanárból is akad jócskán. Még talán a matek is belefér!
2010. dec. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát attól függ, hogy humán vagy reál beállítottságú vagy inkább.


A legjobb lenne, ha valami reál szakot választanál, de ha már humán, akkor az egyik szak (merthogy ugye 2 kell) mindenképp nyelv legyen.

2010. dec. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A fizika/biosz/földrajzon gondolkoztam, de jöhet humán és reál is =)
2010. dec. 31. 12:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a fizikára szavazok, szerintem manapság elég kevesen szeretnének fizikát tanítani. Akik tanítani akarnak, általában humán beállítottságúak, akiknek pedig a fizikához van érzékük, azok a legtöbbször nem akarnak tanítani, inkább valami mérnöki vagy ilyesmi pályát választanak. A másik szakodnak meg valami olyat válassz, ami szintén érdekel, a másik kettő közül nem tudom melyik lenne jó, de a fizika mindenképp nyerőnek tűnik.
2010. dec. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mindenképp fizika vagy kémia legyen az egyik szakod, a másik meg amit a legjobban szeretsz. biosz + kémia elég jól hangzik, ráadásul eléggé rokon területek is, könnyen tanulod egyikből a másikat. vagy a matek + fizika.
2010. dec. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fizika, mert azokból óriási hiány van.
2010. dec. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!