Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvos szeretnék lenni, merre...

Orvos szeretnék lenni, merre induljak?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, és most kell középiskolát választanom..

Már kiskorom óta, orvos szeretnék lenni, ezen belül pedig sebész. Tudom, hogy orvosi egyetem kell hozzá ami 6 év, utána pedig 5-6 év rezidensi kb. De úgy gondolom ehhez nagymértékben hozzájárul, egy erős gimnázium is..itt a probléma.. nem tudom melyik lenne a legmegfelelőbb.. az átlagom kb: 4,6-4,8 között mozog. Tudom, h emelt bioszt vagy kémiát kell tennem..de ehhez melyik suli a legmegfelelőbb, kérlek segítsetek sürgős! :)


2010. dec. 30. 19:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
hát mindenképpen olyan sulit válassz, ahol tudsz biot, kémiát és fizikát is tanulni, bioból emelt szinten érettségizni, javaslom a kémiát is, mert mire te odaérsz... jaj és a fizikát se hanyagold! és szedd össze magad, kiváló eredményeidnek kell, h. legyen, mert ha most 4.6-4.8 az átlagod, akkor mi lesz később? tanulj sokat! és sok sikert, talán egyszer összefutunk egy műtőben
2010. dec. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
én még egyszer nem íratkoznék be az orvosira:D de te tudod... az előző jól mondja. erős gimnáziumot keress, biológia-kémia tagozattal. fizikát pedig vedd fel fakultációba. első 2 évre ez hatalmas könnyebbség lesz, hogy tudod az alapokat.
2010. dec. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ:)

Úgy legyen.. őszintén szeretném, és neked is sok sikert!

várom még a válaszokat:)

2010. dec. 30. 19:52
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, de még nem láttam biológia-kémia tagozatos gimnáziumot..:/ itt a probléma.
2010. dec. 30. 19:53
 5/12 anonim válasza:
100%
Biológia, kémia, fizika szakos erős gimi. De én a helyedben nem mennék oda, a 4.6-4.8as átlag már nem elég. Tudom, hogy nagyon jó alapból meg minden, de a gimiben valószínűleg úgyis rontani fogsz (magamról tudom). Én is ilyen szakra mentem kitűnőként, most 4,4-es átlagom van, és az bizony már nem elég.
2010. dec. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Találtam egyet Berzsenyi Dániel Gimnázium, ismeritek esetleg?
2010. dec. 30. 19:58
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
szia, első vagyok, köszi, de miből van ilyen átlagod? és melyik egyetemre készülnél? Semmelweis, pécsi v. debreceni v. szegedire?
2010. dec. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
utolsó, a matek, magyar, biosz, kémia, fizika, földrajz, info, és angol. A Semmelweis :D
2010. dec. 30. 20:07
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
a Berzsenyinek a matek szakát ismerem, az nagyon jó volt, meg egyébként is jó suli volt, szóval gondolom a biosz-fizika tagozat is jó lehet.
2010. dec. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
buktál?14 évesen szoktak felvételizni középiskolába
2010. dec. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!