Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Újra kell érettségizni annak...

Újra kell érettségizni annak aki nem érettségizett korábban nyelvből és szeretne fősulira menni? Valaki azt mondja, hogy csak ha kérik.

Figyelt kérdés
31 éves vagyok és 10 éve érettségiztem és nem szerepel az idegen nyelv az érettségi bizonyítványomban mert nem volt kötelező nyelvből érettségizni. Ráadásul németet tanultam alacsony óraszámba amiből már csak egy szót tudok :ja (azt is oroszból tanultam) Nemrég kezdtem angolozni a gyes alatt és úgy néz ki jobban megy mint a német. Nem szeretnék németet tanulni mostanában. Mit tehetek?
2010. dec. 28. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell, csak ha olyan szakra mennél, ahol kérik.


Szerintem ilyenkor anélkül számolják, és pl duplázásnál nem is tűnne már fel :)

2010. dec. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem hiszem, h kell, mivel 2 éve még nem volt kötelező, a bátyámnak sem volt benne a kötelező érettségibe, s mégis mehetett fősulira. Azóta meg nem sok minden változott
2010. dec. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Biztos, ami biztos, én felhívnám az Oktatási Hivatalt, ott nem csak "szerintemre" fogják neked megadni a választ.
2010. dec. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Felhívtam és nem kell érettségizni.
2010. dec. 28. 17:36
 5/5 anonim ***** válasza:
nem kell!! nekem sincs nyelvi érettségim és egyetemista vagyok. ráadásul én 2 éve érettségiztem. csak olyan szakra nem mehetsz vele, ahol külön kötelező felvételi tárgy.
2010. dec. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!