Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy levelezőn szerzett diploma...

Egy levelezőn szerzett diploma ér annyit, mint a nappali képzésen szerzett?

Figyelt kérdés
2009. jan. 25. 19:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%

Azért mert van akitől többet kértek a vizsgán, nem jelenti azt, hogy hülyeség amit a többiek írtak, nálunk például messze könnyebb volt a levelező. Furcsának tartom, hülyeségnek nevezni mások konkrét tapasztalatait.

Pláne, hogy arányában többen írták, hogy könnyebb a levelező.

Az utóbbi tíz évben sok állásinterjún voltam, de eddig csak egyszer kérték el megnézésre a diplomámat, és egy helyen kérdezték meg, hogy milyen eredménnyel végeztem. Ez alapján sokszor mindegy, hogy nappali vagy levelező.

2009. jan. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Értem, tehát teljesen intézmény-, szak- illetve munkáltatófüggő. Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2009. jan. 31. 09:11
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy van, hogy tényleg engedékenyebbek a tanárok a levelezősökkel.

A párom mesélte egyszer, hogy náluk nappalin hármas lett a legjobb jegy, míg a levelezősök között rengeteg ötös lett ugyanaznap, ugyanabból.

2009. jan. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó hozzászóló! Ez nem azért van mert a levelezősöknek könnyebb, hanem mert ők tényleg azért vannak ott, hogy tanuljanak! Levelezőre azért megy az ember, ellentétben a nappalisokkal akik közül sokan csak "bumliznak" tisztelet a kivételnek, minden érdekekli őket csak a tanulás nem. Ezért születhettek jobb jegyek levelezőn mert ők sokkal komolyabban veszik tényleg azért vannak ott hogy tanuljnak. A nappalisok nem biztos.. Ez egyébként tapasztalat, nálunk is a levelezősök a jobb tanulók minket dícsérnek a tanárok és ugyanazt a dolgozatot írjuk amit a nappalisok, a tanterv is ugyanaz és a követelmények is megegyeznek.
2009. máj. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
34%
Hát az egy különleges hely lehet ,mert a levelezősöknek mindenhol külön tantervük van, sőt több tanegységet nem is tanulnak,valamint nyílván rendszeres gyakorlatuk sincs. Az pedig ,hogy a nappalis nem tanulni ,hanem bulizni megy egyetemre nevetséges. Mert az a levelezős akit a munkahelye kényszerít arra ,hogy elmenjen tanulni nyilván szorgalmasabb és jobban tanul. Ez azért egy kicsit húzós így. Akármilyen rosszul is esik ,de sajnos hozzá kell szokni a tényhez ,hogy a levelezős vagy esti képzés nem ér annyit a munkáltató szemében, mint a nappalis. Ez van.
2009. máj. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
80%

Ez akkor sem igaz! Had ne Te tudd jobban, hogy nálunk milyen rendszer van! Azokban a sulikban amiket én ismerek és ahova én járok meg ott teljesen egyenrangú felek vagyunk a nappalisokkal. Na jó talán egy valamben különbözünk nekünk nincs tesi és nyelvi felkészítő sem. Gyakorlatra viszont ugyanúgy kell mennünk mint a nappalisoknak, bár én arra visszamegyek nappalira mert a levelezős gyakszi valamennyivel tényleg kevesebb. Viszont a napokban néztem át újra a tantervet és tényleg szóról szóra megegyezik a nappalisokéval! Sőt, a nappalis barátnőmmel konzultálva tudom hogy miket vesznek, mit irnak és még a vizsgásor is teljesen ugyanaz. Nekünk van könyvünk, nekik nincs! A tanárok is mondták már hogy ugyanazt kérik számon és semmi különbség nincs köztünk. Én hiszek nekik mert tapasztaltam hogy igy van. Minket dícsérnek mert a nappalisok lusták. (nem az én véleményem) Jó volt év amikor meg pl forditva volt és a nappalisok lekörözték a levelezősökat. De általában azért a nappalisok még fiatalok és nem veszik véresen komolyan, egy érett nő azért már komolyabban veszi a kötelezettségeit és nem is lóg óráról pl amit a nappalisok többségéről szerintem nem lehetne elmondani. Ismerem mindkettőt, megyek is még vissza nappalira ha gyakszi lesz de addig tökéletesen annyit tanulok és tudok mint ők!

Elfogadom, hogy vannak oylan helyek amiről Te beszélsz hogy ez nem igy van, de Te meg fogadd el hogy vannak kivételek is!!

2009. máj. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
79%
Ja még valami. Vannak útmutatók, hogy a könyvből melyik részt kell feldolgozni. A könyv 3/4-nél tartok de még egy oldalt se lehetett kihagynom hogy az ne kéne megtanulni!! Ugyanigy az előző félévben is minden kellett. Van amikről ezek közül a nappalis barátnőm nem is hallott..
2009. máj. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
53%
Éppen ezért kezdtem úgy ,hogy akkor a tied egy különleges iskola lehet. És azt is leírtam már előrébb ,hogy nyílván szakja válogatja. De általában a munkáltató csak másoddiplomaként szereti a levelezős papírt. Pontosan azért ,mert híresen gyengébb. Gondolj bele, nem hiába alacsonyabb a ponthatár még a nappalis költségtérítésesnél is. Levelezőn is van államis szak, ha ugyanolyan lenne mindnenki levelezőre menne aki tanulni akar nem gondolod? És erre nehogy azt írd ,hogy aki tanulni akar az oda is megy ,mert a nappalis az csak lazázik,mert ez sem igaz. A nappalisok nagy része igenis keményen dolgozik és tanul, azzal együtt ,hogy szorgalmi időszakban bulik is becsúsznak. Tehát továbbra sem értek egyet azzal,hogy a levelezős diploma egyenértékű lenne, azzal meg még kevésbé nem ,hogy nehezebb. Mert nem az. De, magamat ismételve, a tied biztos egy különleges intézmény.
2009. máj. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!