Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy levelezőn szerzett diploma...

Egy levelezőn szerzett diploma ér annyit, mint a nappali képzésen szerzett?

Figyelt kérdés
2009. jan. 25. 19:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Hát hogyne érne! Ugyanazt kell tanulni, csak levelezőn "nehezített",mert munka mellett csinálod.
2009. jan. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%
Ha azt vesszük valóban nehezebb, mert munka mellett csinálod, viszont a tananyagot lerövidítik, ergo a nappalin szerzett diploma többet ér. Ha megoldható, inkább másoddiplomát érdemes levelzőn csinálni.
2009. jan. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Miért tövidítnék le az anyagot. Csak a nappalisoknak a szájába rágják, a levelezősnek meg egyedül, könyvekből kell megtanulnia.

Esetleg annyi, hogy a gyakorlat kevesebb, de az elmélet ugyanannyi.

Ettől függetlenül tényleg sok munkáltató előnybn részesíti a nappalin végzetteket sajna.

2009. jan. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg elég nehéz munka mellett tanulni, anyukám idén érettségizik estin, és látom. Az egyetem is hasonlóan nehéz annak, aki nem tudja minden idejét a készülésre fordítani.

Viszont nincs benne a diplomában, hogy levelezőn szerezted, szóval munkavállalás szempontjából ugyanakkora eséllyel indulsz, mint egy nappalis.

2009. jan. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
2. válaszoló vagyok. Bocsánat, akkor helyesbítek, nem tudom máshol hogy van, de a mi egyetemünkön, a levelezősöknek igenis egyszerűsített formában adják le a tananyagot. Ezt onnan tudom, hogy van egy ismerősöm akitől kaptam anyagokat és bár a tárgyaink u.azok a jegyzetek és tantárgyi követelmények különböznek.
2009. jan. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
nekem több professzorom is bevallotta, hogy nem kéri annyira számon a levelezősöktől az anyagot. Ha valakinek nem csak egy papír kel, hanem használható tudás, akkor többre megy a nappali képzéssel.
2009. jan. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Igen, biztosan van szubjektív oldala is a dolognak.

A diplomán tényleg nem látszik, hogy levelezőn szerzett? Ezt nem tudtam.

Köszönöm a válaszokat.

2009. jan. 26. 16:34
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

A diplomában nem fogja senki észrevenni, hogy nappalin vagy levelezőn végeztél. Viszont a leendő munkáltatód az önéletrajzodból pillanatok alatt rá fog jönni. Vagy a munkaügyis kollega.

Egyébként a levelezőn ugyanazt követelik meg a hallgatóktól, mint a nappalisoktól. Csak annyi különbséggel, hogy a nappalisoknak valóban szájbarágós a dolog, a levelezősök meg ugye konzultációkra járnak be, így a tanár akkor is feltételez egy bizonyos fajta tudást, ha az egyébként nincs is meg (nyilván nem azért jár oda az ember, mert tudja, hanem mert meg szeretné tanulni). Ráadásul nem csak azért nehéz levelezőn végezni -legalábbis a felsőoktatásban-, mert munka, vagy kisgyerek mellett csinálod, hanem mert egy tantárgy konzultációja kb. 2,5 órán keresztül tart, kis szerencsével közbeiktatva egy 10 perces szünetet.

2009. jan. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%
A levelezősöknek kevesebb a gyakorlat , jóval kevesebb a tananyag is. Sajnos ez van. Ja és a tanárok is kevesebbet követelnek tőlük. És munka mellett lehet nehezebb, sőt biztos, de higgyétek el ,hogy nappalin jóval keményebben kérnek dolgokat és a legkevésbé sem rágják az ember szájába , ugyanúgy könyvekből tanulod meg. A mai diplomákban és záróvizsgapapírokban már szerepel a tagozat is vagyis ,hogy nappalis vagy levelezős és mivel most vagyok túl az álláskeresésen higgyétek el ,hogy egy átlag 3mas nappalis diploma kb annyit ér mint egy levelezős 5 ös. Ezt tapasztalatból csak jogi , gyógypedagógusi é pszichológiai diplomáknál tudom ,de barátoktól informálódva a többi szakon is hasonló a helyzet.
2009. jan. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
81%

Szia!


n az első diplomámat levelezőn szereztem, a másodikat nappalin csinálom most 3-ad éves vagyok. A levelező sokkal keményebb volt, ugyanazt kérték számon, mint a nappalisoktól. Bár nem egy egyetemen csinálom, de a levelező tudásomból mindig 5-re vizsgáztam nappalin akár a könyv elővétele nélkül is.... ennyit arról, hogy itt kevesebbet várnak el. EZ HÜLYESÉG! Sőt, mivel feltételezik, hogy a szakmában dolgozol, ezért néha még többet is kérnek, nem szemétségből, hanem mert tudják hogy a munkatapasztalat a legjobb gyakorlat! :)

Úgyhogy szerintem teljesen mindegy, hogy végzed a lényeg a vége úgyis. Tőlem sem kérdezték egyszer sem, hogy nappali vagy levelezős-e a diplomám. Sőt az önéletrajzomba is csak az szerepel, hogy xy egyetem, ettől eddig, ilyen szak pá... ebből sem derül ki. :)

2009. jan. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!