Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek, mit tanulha...

Mi a véleményetek, mit tanulhatnék?

Figyelt kérdés
Természetesen nem azt kérem,hogy ti mondjátok meg,hogy mit csináljak,csak kíváncsi vagyok sok ember véleményére. Én egy 19 éves leány vagyok,aki leérettségizett már egész jó eredménnyel.Sajnos nyelvvizsgám nincs,ezért nincs olyan sok pontom,de már teszek azért,hogy legyen angolból.Éppen OKJ-s képzésre járok,lesz egy szakmám,ami nem olyan értelmes (könyvesbolti eladó,ehhez nem is kell végzettség),viszont rengeteg tapasztalatot nyerek a gyakorlatokból meg színvonalas az iskola,de e mellé mindenképp kell még tanulnom.Gondolkodtam más szakmán,a cukrászat tetszett meg (de 3 évet soknak gondolok erre meg ki tudja,hogy jól megtanulnám-e) ill. a jelnyelvi tolmácson is,ez még áll a diploma mellé.Én abszolút humán beállítottságú emberke vagyok.A szociálpedagógián gondolkodtam,de kezdek belőle kiábrándulni,mert olvasgattam fórumokat,ahova ilyen végzettségű emberek írtak.A néprajz és a kult. antropológia is megtetszett,de azzal se lehet sokat kezdeni.Egy egyszerű magyar meg történelem szakkal se.Nem tudom,mit is csináljak...Ti mit gondoltok?Csak véleményekre vagyok kíváncsi.Amúgy nagyon kitartó vagyok,szorgalmas a munkában és a tanulásban is,érdeklődő is,tele vagyok tervekkel,jól szeretnék dönteni meg érdekel,hogy ki mit mondana.Dolgoznék is szívesen,de mindenképp tanulás mellett,mert még kell valamit tanulnom,nem vagyok kész.Meg nem csak az a bajom,hogy mit tanuljak,hanem hogy hol.Mindenképp Szeged környékén kellene (én amúgy pesti vagyok),de hááát ez is necces,mert ott konkrétan tudom,hogy szocpedre nem érdemes mennem meg néprajzra se (jártak/járnak oda ismerőseim).
2010. dec. 25. 14:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem mindenki tud könnyen dönteni.van,aki félvárról veszi a dolgokat,én nem.Nekem nagyon nehéz dolog döntenem,ezért kérlek,ne írjatok nekem olyanokat,hogy milyen döntésképtelen vagyok meg nem vagyok értelmes meg nem vagyok humán beállítottságú és egyéb ilyenekt,mert vágtak már ilyeneket a fejemhez,holott csak arról van szó,hogy ésszerű döntést akarok hozni és ennek érdekében mindenen rágódom,mindennek utánajárok és látom mindennek a jó és a rossz oldalát,ezért nagyon elbizonytalanodom.
2010. dec. 25. 14:51
 2/5 anonim ***** válasza:

A felsoroltak közül a legnagyobb "karriert" a cukrászként vagy könyvesboltosként csinálhatod.

A többit (szoc.ped, antropológia, néprajz) csak akkor éri meg tanulnod, ha valóban csak a tudás érdekel, de nem ebből akarsz megélni (mert szinte 0,1%, hogy el fogsz tudni helyezkedni velük a pályán; a krumplisütéshez pedig nem kell diploma).

2010. dec. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Társadalomtudományi téren nagyon nehéz elhelyezkedni. Talán csak piackutatóknál lehet, ha tanultál komolyabb statisztikát, de szerintem oda is inkább közgizdászokat vesznek fel.


Ha szeretnél emberekkel foglalkozni ilyen módon, akkor azt megteheted a "civil szférában is", pl önkéntesként is, nem feltétlen kell a felsorolt szakok egyikét elvégezni, és így az nem megy rá a megélhetésedre.

2010. dec. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm,hogy írtatok...csak hát az én esetemben a társadalmi és a bölcsész karok jöhetnek szóba és akkor már a társadalminak talán több értelme van;én is eredetileg úgy gondoltam,hogy önkénteskednék,de hát mindenképpen kell diploma sajnos,még egy szakma mellé se árt,ezért valamit muszáj választani...
2011. jan. 3. 11:55
 5/5 anonim ***** válasza:
A magyar-történelem szakos tanár, vagy tanító + jelnyelvi szak = ritka párosítás. Fogyatékos gyermekeket tanító iskolákban, vagy akár "házi tanítónak" vagy éppen a Pethő intézetben, vagy valami hasonlóban találhatsz vele munkát. A magyar-történelem szakos tanárokat szokták egyébként keresni levéltárakba is.
2011. jan. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!