Megéri mentősnek tanulni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 25. 02:59
1 2
 11/17 anonim válasza:
Én is csak azt tudom javasolni hogy ha be tudod vállalni amit a kolléga úr mondott, hogy a pénztelenség, munkaruha terén úgy néz ki a mentőállomány mint egy szedett vedett zsoldosbanda. A régi kék piros, munkaruha meg az új munkaruha variációit hordja az ember, vagyis, ki mit tud szerezni, mert nagyon keveset adnak. Aztán én mentőtisztként tanulok, és látom néha hogy nem feltétlen olyan izgalmas mint ahogy néha elképzeltem, sokszor az irányító, vagy a bejelentők hülyesége miatt, sok rosszul lévőhöz kimegyünk, hogy kiderüljön, részeg az a legnagyobb baja. De amúgy hogy pozitívumot is mondjak, annyiban megéri, hogy jó segíteni másokon. Egy-egy sikeres újraélesztés feldobja az embert sokáig. Amúgy hova szeretnél menni mentőtiszti főiskolára?
2010. dec. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
Na igen.Van azért öröm is ha sikerül az újraélesztés de én már 2 kisbabát segítettem a világra az nagyon nagy öröm volt és jó érzés.
2010. dec. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%

Én helyedben orvosnak,jogásznak vagy valamilyen mérnöki pályára lépnék

Tény,hogy vannak olyan esetek amikor az emberi borzalmakat kell látnod nap mint nap a kevés pénzért.Ráadásul többször túlórázni is kell.

2010. dec. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Hát igazából én az egészségügyet szeretem, és ez is érdekel. A debreceni egyetemen, orvosra szeretnék először jelentkezni, de ide télleg a legjobbakat veszik fel, és hát megpróbálok bejutni. A második tervem: az egyetem kara Nyíregyházán(mentőtiszti). Nagyobb a valószinűsége, hogy ide vesznek fel. De igazából mindkettőt egyaránt kedvelném. Meg mikor látok egy mentő autót egyből arra gondolok, hogy énis mentős akarok lenni. Télleg nagyon tisztellek titeket, és a közösségetekbe szeretnék tartozni. Azt szeretném kérdezni, hogy ha elvégeztem a főiskolát, akkor én választom meg hogy melyik mentőállomásra kerülök, vagy kijelölik nekem? Köszönöm a válaszokat!:)
2010. dec. 30. 20:23
 15/17 A kérdező kommentje:
Tudnátok adni pár tippet, vagy tanácsot? Nagyon örülnék neki! és télleg nagyon köszönöm hogy válaszoltok!
2010. dec. 30. 20:25
 16/17 anonim válasza:

Szia!


Ha mentőtiszt akarsz lenni, akkor azzal tisztában kell lenned, hogy a "szirénázó mentőautó" kevés indok! Azért el kell játszani a gondolattal, hogy emberek élete, életminősége, családok sorsa van a kezedben! Igen, lehet, hogy egyszer-kétszer elröhögöd, mert másra nem való az eset, erről minden bajtársnak van már "sztorija", de nem ezek az irányadóak! A társaság szuper, ha sikerül a fordulatszámot felvenned, mind agyban, mind manualitásban, leleményességben, és ha nem csinálsz balhét! Egy biztos, mentőtiszt ként nehezen fogadnak el az orvosok, de inkább a kórházi orvosok (tiszteletem a kivételeknek), tulajdonképpen egy keskeny mesgye ez, mert orvos még nem vagy, de felruháznak olyan jogokkal, ami ezzel egy szintű; ápoló már nem vagy, mert ha bármi történik (akár jó, akár rossz) TE viszed el a balhét. Elég, ha az ápolód nem hordágyaz, mert "ki tud az menni", te meg nem vagy határozott, aztán meghal az infarktusa, vagy a tüdőembóliája miatt. Téged szednek elő jogosan!

Át kell gondolni, hogy alkalmas vagy-e erre!

És nem mellesleg a gyakorlat elég fontos. Ha nem a fizetés a mérvadó a számodra, (és ebben a szakmában nem az), akkor menj el egy mentőállomásra, legyél ápoló, aztán végezd el a Tisztit. Ha ez megvan, akkor úgyis oda kerülsz majd ahol hely van, és te elfogadod, hogy lehet az is, hogy a 168-180 órádból egy mentőállomáson csak 48-at fogsz eltölteni. Lsd: 2 műszak Eger, 3 műszak Salgótarján, 2 műszak Hatvan, egy kicsi Miskolc, és még kellene ember 12 órára Szerencsre. Na most vedd elő a térképedet! Ez megtörtént már, és semmi garancia, hogy ez nem ismétlődik meg! Mindent egybevéve nagyon szép szakma, de természetesen ennek is a magánéletben vannak buktatói. Ehhez egy megértő, és sokat tűrő pár kell!

Mindent egybevéve sok sikert, kitartást, és örömöt kívánok hozzá!

2010. dec. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Aha..KÖszi a választ!

bárkit kérdezek, mindenki azt mondja hogy ne metős legyek mert..stb.stb. De engem ez érdekel. Meg átakarom azt az érzést élni, mikor megmentek egy embert. Csak nem akarok olyan messze el távolodni a szülő városomból. Itt Élek Berettyóújfaluba, és azért szerintem érthető, hogy mondjuk nem akarok Győrbe kerülni.

2010. dec. 31. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!