Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy is van ez a többletpontsz...

Hogy is van ez a többletpontszámítás?

Figyelt kérdés
Ugyebár van az a lehetőség, hogy az érettségi pontok kétszeresével menjek tovább, vagyis akkor az egyetem által előírt kötelező két vizsgatárgy százalékos eredményét összeadjuk, majd kettővel szorozzuk (és ilyenkor persze nem nézik a tanulmányi eredményeket). Már ha jól tudom. Na már most: ha mondjuk teszek emelt szintű érettségit (amiért ugye 40 többletpont jár legalább 30%-os eredmény esetén), de nem abból a kettőből, amit az egyetem előírt, akkor ennél a számításnál az a 40 pont beleszámít az összpontszámba, vagy csak akkor számít, ha az egyetem által előírt 2 tárgy valamelyikéből teszek emeltet? És a nyelvvizsga beleszámít?
2010. dec. 24. 19:33
 1/8 anonim válasza:
84%

1. a pontszámítás úgy áll össze, ha duplázod a felvételi tárgyakat, h a két felvételi tantárgy duplázása, + a többletpontok, amihez a nyelvvizsga is hozzátartozik. ( a többletpontokhoz tartozik a hátrányos helyzetért kapott pontok, az országos versenyen elért pontok, és a nyelvvizsga is. de! nyelvvizsgáért maximum 40 pontot kaphatsz. ez vagy úgy jön össze, h 2 középfokúd vagy 1 felsőfokúd van. lehet az is, h csak 1 középfokúd van, de az csak 28 pontot ér az idei érettségi szezontól. a másik 40 pontot másh kell összeszedni, pl. egy emelt szintű éretségivel)


2. emelt szintű érettségi esetén mindig megkapod a 40 pluszpontot, ha eléred a 30%os eredményt, de nézz utána, melyik egyetemre szeretnél menni, mert bizonyos egyetemeken kötelező az egyik felvételi tantárgyból emeltezni. lásd: orvosi. szval például ha orvosi egyetemre akarsz menni, oda felvételi tantárgy a biosz és fizika/ kémia, egyiket muszáj emelt szinten teljesíteni, különben nem vesznek fel. tehát emelt német érettségivel oda nem vesznek fel.


de felvi.hu-n nézz körbe, ott alaposan leírnak mindent a pontszámításról, és kalkulátor is van, ami segít kiszámolni a pontjaidat. :)

2010. dec. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :D

Egyébként nézem a felvi.hu-t is, csak ez nem volt világos, hogy ha duplázok mondjuk fizikából meg matekból, és pl angolból van X>30%-os emeltem, akkor hozzáadják-e a 40 pluszpontot a fizikához és a matekhoz, vagy csak akkor, ha fizikából vagy matekból van emelt X>30%-os érettségim (feltéve, hogy az adott egyetem egyikből se követel emelt szintűt).

2010. dec. 24. 19:49
 3/8 A kérdező kommentje:
és emelt szintű érettséginél egyáltalán van megkötés? vagy azokért akár 80 pontot is lehet kapni? És igaz, hogy 2012-től 100-ra nő a maximális többletpont?
2010. dec. 24. 19:51
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

40 pont CSAK akkor jár, ha felvételi tárgyból tettél emeltet. Ez sajnos 100%, én ezt néztem be tavaly és ezért nem vettek fel sehova. :S


Szóval pl. jogra töri + magyar a felvételi tárgyak, az egyikből kell emeltezned ahhoz, hogy megkapd a 40 pontot. Tehát ha pl. angolból emeltezel, nem kapod meg :S

2010. dec. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen CSAK akkor jár, ha felvételi tárgy és abból is számolják a pontjaid!!!!


Tehát ha orvosira akarsz menni, ahol biosz és kémia/fizika a felvételi tárgy, akkor hiába teszel mondjuk magyarból emeltet, NEM kapsz érte pluszpontot!!!


Sőt:

Ha teszem azt a két érettségid duplázásánál a bioszt és a kémiát nézik, de neked van emelt érettségid fizikából is (ami ugye szintén felvételi tárgy), akkor sem kapod meg érte a pontot.


Tehát három kritérium van:

- felvételi tárgy legyen az, amiből emeltet csinálsz

- abból a tárgyból számolják a pontjaidat

- minimum 30%-os legyen


Ha te orvosira mész, és angolból emeltezel, akkor nem jár a 40 pont. DE: mivel 60% felett emelt angol=középfokú nyelvvizsga, így kaphatsz érte pluszpontot (nyelvvizsga címén). Persze ez is csak akkor, ha angolból nincs külön nyelvvizsgád.

2010. dec. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó vagyok. És emeltnél nincs megkötés, kaphatsz érte 80 pluszpontot is!
2010. dec. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2010. dec. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most már minden világos, nem kell több válasz. Csak nem értem, mire jó ez a szigorítás a nyelvvizsgák terén. A végén már ott tartunk, hogy egyáltalán nem is adnak érte pontot :S
2010. dec. 24. 22:43

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!