Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Andragógia, pedagógia szakon...

Andragógia, pedagógia szakon végzetteknek mennyi esélyük van elhelyezkedni később?

Figyelt kérdés
Lassan be kell adni a jelentkezési lapot, és összesen ez a két szak fogott meg (illetve óvodapedagógiához kapcsolódó dolgok, de nem tudok énekelni). Viszont azt hallottam, hogy túljelentkezés van, kereslet nincs. Tudom, hogy ha bejelölöm is, vagy fölvesznek, vagy nem, és csak azt szabadna csinálni amit az ember szeret. De nézzük reálisan: senki sem akar - még a világ legjobb munkájával sem - munkanélküli diplomásként szépíteni a statisztikán.
2009. jan. 23. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szia!én andragógiára járok Szegedre,de itt csak művelődésszervező szakirányt indítottak,nekem egyelőre csak ez a város volt jó,tehát elkezdtem itt a sulit...viszont azt tanácsolnám ha andragógiát választod, akkor majd más szakirányt válassz(munkavállalási tanácsadó,személyügyi szervező,felnőttképzési szervező...)tehát olyan helyet válassz ahol nem csak 1 szakirány van..egyébként jó, szak érdekes tárgyakkal,ha humán beállítottságú vagy akkor ez nagyon megfelelő neked.és viszonylafg új szak nem egyenlő a régi művelődésszervező szakkal,annál azért többet takar a szak.de nem fogok hazundi nincs ez a szak a munkaerőpiac legkeresettebbjei közt..főleg a /művelődésszervező../sajna ez a legtöbb humán szakkal így van,lebecsülik őket..én is mentem volna mérnökire,turizmusra stb..ha jó lennék matekból..


de a későbbi MASTERképzés jellege is sokat számít.

szóval nem ebből fogsz meggazdagodni...de a másik 3 szakirány főleg a nagy válságok ideján még hasznos diploma lehet.(át kell képezni az embereket,h.alkalmazkodni tudjanak a változásokhoz--felnőttképzés fontos,ma már sokan inkább szakmát szerznének mint diplomát..EU is támogatja az életen át tartó tanulást..

munkaválallási tanácsadó,személyügyi szervező(kb.humán erőforrás)is viszonylag piacképes..


szóval nem egy rossz szak előnye h.viszonylag újkeletű,elég sok fele mehetsz vele,ha ügyes vagy.

2009. jan. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
bocs a sok "szakozásért"...:-)1.válaszoló
2009. jan. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az andragógiáról nem tudok nyilatkozni ,de a pedagógia szak nagyon nem éri meg. Szinte semmit nem tudsz vele kezdeni. Vagy elmész a minisztériumba, vagy ott maradsz oktatni az egyetemen, ne adj isten egy két minőségbiztositási munka. De az itt dolgozók száma korlátozott és telített, tehát munkaválalás szempontjából nem túl jók az esélyeid. Arról meg ,hogy gyermekvédelembe, kollégiumokba, nevelőintézetekbe elhelyezkedsz ne is álmodj, mert hamarabb felveszik a többit , mint a pedagógia szakost.
2009. jan. 29. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki andragógia szakon végez egyrészt elhelyezkedhet a kultúra különböző területein: művelődési és ifjúsági házakban, valamint teleházakban és faluházakban szervezőként; rádióban, televízióban és újságoknál szerkesztőként; könyvterjesztésben és színházban menedzserként; rendezvényszervező intézményeknél és vállalatoknál rendezvényszervezőként; minisztériumok, önkormányzatok és más állami intézmények (honvédség, rendőrség stb.) kulturális osztályain; reklámokkal és PR-ral foglalkozó cégeknél reklámszervezőként; turisztikai vállalkozásoknál; kultúrával foglalkozó egyesületeknél és alapítványoknál stb.Másrészt a felnőttképzés különböző intézményeiben és szervezeteiben, így például a különböző cégek személyügyi osztályain; képző és átképző intézmények oktatásszervezőiként; minisztériumok, önkormányzatok és más állami intézmények (honvédség, rendőrség stb.) oktatási osztályain; oktatással foglalkozó egyesületeknél, alapítványoknál; nemzetközi mobilitási szervezeteknél stb.

Ugyh van itt lehetőség bőven:)

2009. febr. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire vagy jó az adott területen, mert ha átlagos képességeid vannak, ha megfeszülsz, akkor sem kapsz állást, mert nem látják benned a motivációt. Szerintem bármelyik szakkal el lehet helyezkedni.
2010. febr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!