Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki segít eldönteni mi legyek...

Ki segít eldönteni mi legyek "nagy koromban"?

Figyelt kérdés

11-es vagyok. Van egy 5-ös előrehozott föci érettségim, és egy utazás-és turizmus 5ös (dicséretes). Eddig idegenvezető akartam lenni, mert szeretem nagyon a történelmet, és párszor vezettem már csoportokat a suliban. De elkezdtem mostanában kételkedni, mert külföldön szeretnék idegenvezető lenni, és örökre nem lehet csinálni mert akkor már szeretnék gyerekeket is. Gondoltam, hogy ha lesz családom akkor leszek fordító, de akkor gondolom az emberek már egy olyan emberre bíznák a fordítást aki olyan szakra járt fősulin. Elég jó érzékem van a nyelvekhez szerintem. Angolból egy középfokú 5-ös érettségim van. Májusba szeretnék nyelvvizsgázni. Aztán szeretnék oroszt, vagy svédet tanulni. Olaszból pedig ősszel. A földrajzot is nagyon szeretem. Töriből jövőre fogok emelt szinten érettségizni.A pszichológia is nagyon érdekel, de úgyse vennének fel az egyetemre.

Anglisztika is jó lenne, de abból nem tudom mi lehetnék. Angol tanér? Azt azért inkább ne. Nagyon nem tudom eldönteni, hogy mi legyek. Olyat szeretnék amivel jól lehet keresni, és természetesen az is fontos, hogy szeressem azt amit csinálok. Adjatok tanácsokat, hogy ilyen háttérrel mi lehetnék? Ja, és köszi aki ezt a hosszú szöveget elolvasta. :)


2010. dec. 18. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ha ennyi mindent előrehoztál és ilyen jól sikerült, van esélyed a pszichológiára, főleg, ha jó tanuló is vagy.

Igazából nem tudok én sem többet mondani, de azért én azt mondom, próba szerencse. :)

2010. dec. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pszichológiába az a rossz, hogy Magyarországon ciki pszichológushoz járni, mert akkor az azt jelenti, hogy te gyp-s vagy. :S Máshol bezzeg mindenkinek van pszichológusa. Ha külföldön szeretnék pszichológus lenni, akkor szinte anyanyelvi szinten meg kell tanuljam a nyelvet. Mert max. ilyen iskolapszichológus lehetnék ebben az országban. Ami a kisebb gond, hogy akkor bioszból is kellene érettségiznem, abból pedig nem vagyok túl jó.
2010. dec. 18. 16:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kötelező a biológia érettségi.
2010. dec. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Magyarországon rossz a hozzáállás a pszichológiához. Hogy úgy mondjam, a magyarok "alulműveltek" pszichológiailag, talán emiatt is nézik le azt, hogy valaki oda jár.

Egyébként szerintem puszta kíváncsiságból nem érdemes pszichológia szakra jelentkezni, az egy túl komoly hivatás ahhoz, hogy valaki csak brahiból menjen oda.

Ha a nyelvekkel szeretnél valamit kezdeni, akkor bátran ajánlhatom azt, hogy menj anglisztikára, utána pedig fordítónak vagy éppen tolmácsnak. Ha elég ügyes vagy, jól kereshetsz vele. Idegenvezető pedig lehetsz OKJ-s oklevéllel is, arra nem nagyon érdemes energiát pazarolni.

2010. dec. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na hát ez az. Ezért nem tudom eldönteni mi legyek. A tolmácshoz nem érzem elég jónak magam. Hosszú koncentrációs készség kell hozzá, precíznek kell lenni. Jó vagyok nyelvekből, nyelvtan, meg beszélni minden ok. Viszont nem mindig értem mit mondanak nekem. De ha leírják úgy megértem. Csak az angol anyanyelvű tanárunk és csomószor hadar, és nehezen értem meg néha, hogy mit akar. Ezért nem merem bevállalni a tolmácsot.
2010. dec. 18. 17:02
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm a válaszokat. Továbbra is várom őket.
2010. dec. 18. 17:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Na, azért a pszichológia sem valami tudományos dolog. Sémákat használ egyénekre. Itt kezdődik a probléma. A többi problémát meg nem is említem.
2010. dec. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

azon könnyen tudsz segíteni, hogy nem érted meg amit mond, de ha leírná igen

videók és filmek nézése angol nyelven angol felirattal az egyik ismerősöm ismerősének sokat segített

2010. dec. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

utcsó :D igen én is szoktam feliratosan filmet nézni, picit segített, de nem sokat

köszi a válaszokat :D

2010. dec. 21. 14:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!