Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom eldönteni, hogy mit...

Nem tudom eldönteni, hogy mit szeretnék csinálni az életben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Állandóan azzal nyaggatnak,hogy milyen iskolába fogok íratkozni.Még csak szeptember van,de máris mindenki erről beszél.És hát nekem fogalmam sincs.

Gyermekkori álmom,hogy orvos legyek,de ez itt eléggé drága lenne,és ráadásul még nincs is rendes kórház,ahol munkát lehetne kapni.

A második vágyam,hogy magyartanár legyek,de sajnos az is eléggé költséges.

A harmadik,rendvédelmi.

Mindenki tudja,hogy a középiskolák eléggé drágák,és még az utazás...És én nem szeretném a szüleimet ezzel traktálni.Mit tegyek?


2011. okt. 2. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
De miért, Püskpökladányban laksz?:D
2011. okt. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
érettségizz le,aztán egyetem,diákhitellel. 16 éves korod után már dolgozhatsz is
2011. okt. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi drága a középsikolákban? Mi drága egy magyartanáriban?
2011. okt. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nálatok lehet,hogy semmi.De itt Szerbiában minden nagyon drága.
2011. okt. 3. 07:14
 5/8 anonim ***** válasza:
És nálatok Szerbiában így kell mindent kihúzni belőletek? Alig írsz le valamit. Így elég nehéz tanácsot adni.
2011. okt. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én ugyan már húsz éves vagyok, de igazából csak egy nagy kupac szar. :D

Én jó középiskolába jártam, jó lett az érettségim is, de fogalmam sem volt, mihez kezdjek magammal, mert ahhoz nem volt elég jó, hogy médiára mehessek, amire ráadásul csomó más ember is menni akart... De felvettek egy kétéves képzésre, amire viszont nem mentem el, mert otthoni gondok voltak, velem is gondok voltak, plusz nem ad diplomát, akkor minek? - lapon nem is vágytam rá.

Idén augusztustól lett melóm, mert otthon még mindig szar van, reggeltől estig otthon sem vagyok, és megint nem vettek fel oda, ahová akartam, ezért elmentem levelezőre, de még azt sem bírom, ráadásul olyan szakra, ami egyáltalán nem való hozzám, és csak szenvedtem, ezért passziválom a félévet, mert a meló mellett (ami szintén kikészít lelkileg) nincs rá energiám és időm. Úgyhogy most májusban emelt történelem érettségit, és közép infót fogok csinálni. Ennek az egész monológomnak a lényege, hogy akármilyen önzően hangzik, vagy kegyetlenül, vagy bunkón, de NE HAGYD, hogy mások döntsenek helyetted, küzdj azért, amit csinálni szeretnél. Ne másokkal törődj, hanem azzal,amit te biztosan akarsz. Nehéz lesz, de szerintem megéri.

2011. okt. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is szerbiai vagyok. Hova valósi vagy? Hé, nem olyan drága a középsuli, ezen ne akadj fenn. Utazni fogsz? Az egyedüli nagyobb tételed ekkor a hónapos jegy lesz, az tényleg méregdrága, de ki lehet azt is fizetni. Füzet, könyv, írószer mindenhova köll + tízórai/uzsonna, másra nem igazán kell költened.
2011. okt. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti:köszi..csak itt az is közrejátszik,hogy én nem tudom mit szeretnék.

utolsó:Zombor környéke.ha tudod hol van!?és neked is köszi :)

ja és a többieknek is:)

2011. okt. 21. 20:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!