Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bölcsészkaron tanulok, de...

Bölcsészkaron tanulok, de abba akarom hagyni. Ki, milyen szakot/szakmát ajánl?

Figyelt kérdés

Harmadéves bölcsész vagyok magyar szakon, egy jó hírű egyetemen. Egyáltalán nem tetszik a szakom, pedig a gimiben még szerettem a magyart, mostanra már hányingerem van tőle. Nem akarok tanár lenni, meg semmi ilyesmi. Úgy döntöttem, hogy januártól passzívra váltok, és abbahagyom. Szeretnék újrafelvételizni, vagy akár egy OKJ tanfolyamot is végeznék, de nem tudom, hogy mire van kereslet. Egy olyan szakmát szeretnék választani, amivel EL TUDOK HELYEZKEDNI, és amiből MEG TUDOK ÉLNI.

Ami engem érdekel: újságírás, szépítés, pszichológia, grafológia.


Tippeket, ötleteket várom!


2010. dec. 17. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szerintem kiadványszerkesztő.

azzal tuti el tudsz majd helyezkedni!

2010. dec. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerintem idehaza ezzel a szakmával sem lehet elhelyezkedni :( Még nem láttam olyan álláshirdetést, ahol kiadványszerkesztőt kerestek volna :S
2010. dec. 17. 19:27
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
szerintem ha harmadéves vagy már ne hagyd abba, már csak egy éved van vissza!bölcsész diplomával simán lehetsz író
2010. dec. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Én pszichológiára járok, csak arról tudok nyilatkozni. Akkor kezdd el, hogyha vállalod, hogy minimum 5, de szakosodással 9évet képes vagy szentelni annak, hogy pszichológus légy. Az anyagiakról (150-400 óra sajátélmény) nem is beszélve. De ha kitartó vagy, meghozza a gyümölcsét.
2010. dec. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]


csak 1 példa

2010. dec. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

"minimum 5, de szakosodással 9évet "


Jó lesz az maximum 5 évnek is...

2010. dec. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Budapesten lehet, hogy el lehet helyezkedni ezzel, de vidéken (Debrecen) nem hinném :(
2010. dec. 17. 20:36
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Szia! Leírom, hogy én hogyan látom a magyar munkaerőpiacot:


Az a baj, hogy humán vonalon hatalmas túlképzés van Magyarországon, vagyis szinte az összes ilyen pálya (magyar-töri tanár, bölcsész, média, színház, újságírás, filmipar, jog stb.) extrémen telített. (Bár, pszichológusokra valamelyest nagyobb az igény, mint a többire, de már 5-6 éve is mindenki pszichológus akart lenni, így szerintem csak idő kérdése, amíg ez a szakma is betelik).


A gazdasági pályák szintén túltelítettek (főleg a marketingen, managementen és turizmuson van tömegképzés), de a "ritkább" szakokkal egy fokkal könnyebb elhelyezkedni, mint a humán diplomával.


Reál irányban már jobb a helyzet (pl. fizikus, vegyész, alkalmazott matematikus, orvos), bár itt sincs kolbászból a kerítés, itt is előfordulhat, hogy hosszabb ideig kell munkát keresni. És "természetesen", a fizetések jó része is a magyar bérszínvonalon mozog.


A művészetekkel pedig vagy befut valaki vagy éhen hal, szinte szerencsejáték.


Az OKJ-s képzések pedig szintén nem jelentenek garanciát semmire sem, én is hallottam olyan emberről, akinek 3 OKJ-s papírja van (bár, mindhárom általam sosem hallott szakmáról), mégis munkanélküli.

És fodrászból, manikűrösből, kozmetikusból is lassan annyi van, hogy Dunát lehet velük rekeszteni.


Végszükség esetére (azaz ideiglenes megoldásként) maradnak a tipikus "diákmunkák" azaz a gyorséttermek, csomagolás&pakolás a gyárakban és hypermarketek. De ezeken a helyeken azért van sokszor üresedés, mert mindenki tudja, hogy ezekre nem lehet jövőt alapozni, ezért rögtön "dobbantanak" onnan az emberek, ahogy kapnak egy "normális" munkát...


Az a fő baj, hogy kevesebb munkahely van, mint ember, ezért az embereknek nincs pénze, így nem vásárolnak, ezért egyre több cég megy csődbe, és emiatt még tovább csökken a munkahelyek száma. És íme, a kör bezárult. Az állam pedig segítség helyett tovább ront a helyzeten, mert az egyre több munkanélkülit (és a tetemes, dolgozni soha nem is akaró indomagyar populációt + az egyre több nyugdíjast) az egyre kevesebb céggel és dolgozóval akarja eltartatni, de a magas adók miatt további cégek vonulnak ki ill. nem itt ruháznak be, így még tovább süllyed az ország a sz@rba. Az pedig külön "bónusz", hogy a rengeteg kölcsönt nem munkahelyteremtésre, hanem nyugdíjra/segílykére/politikusok zsebtömésére fordították, így mindezek mellett nyakig úszik az ország az adósságban... Ebből a spirálból (melyet már 20 éve folytat a mindig aktuális kormányzat) már nehéz lesz kiszállni, ha egyáltalán lehetséges.


Egy szó mint száz, én inkább külföld felé kacsingatok...

2010. dec. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
tesóm ipari formatervezőre járt, most kiadványokat szerkeszt, grafikus szabadúszóként dolgozik. Jelenleg Dubaiban van, ahol 250€-t kap naponta (!) és mindez azért, mert itthon az egyik ügyfele meg volt elégedve vele és beszervezte. Horribilis pénzeket képesek kifizetni a cégek egy arculat, portfolio megtervezéséért. Mondjuk ennek a szakmának jelentős része infó, de ha kreatív alkat vagy, akkor az már részletkérdés.
2010. dec. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

hát, ha harmadéves vagy és egy ilyen kérdést teszel fel plussz most jutott eszedbe h nem szereted és váltani akarsz akk a bölcsészkar és azok hallgatói tényleg oanok amiennek mondják=máshová nem vették volna fel/büdös neki a tanulás/stb.


h mien szak? most ha azt mondom h 100% menj orvosi pályára, akk lehet h félsz a vértől és már egyből kilőve/ ha azt mondom közgász lehet 0 vagy matekból és lásd az előbbit/ha azt mondom mérnökinformatikus akk lehet azt se tod mi az a pascal és lásd orvosinál


egy ilyen kérdésnél, amit feltettél elég sokat számít h mit tudsz és mit nem

2010. dec. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!