Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan csináljam, hogy jól...

Hogyan csináljam, hogy jól jöjjek ki belőle?

Figyelt kérdés

Lehet,nem jó helyre írok,akkor bocsi!

Szóval GYEDen vagyok,de januártól megy a kisfiam bölcsibe.Munkám nincs,sajnos el kellett jöjjek az előzőtől,de kézzel-lábbal keresem.Viszont ha nem találok,akkor szeretnék tanfolyamot végezni és most ez a legvalószínűbb.Milyen lehetőségeim vannak egy munkaügyi központban így tanulni?Ja,és van még bent 3 hónapi álláskeresői járadékom is.Hogyan érdemes ezt lebonyolítani?

Köszönöm a válaszokat előre is!


2010. dec. 15. 21:57
 1/2 anonim válasza:
Ha álláskeresői járadékot kapsz, akkor ezek szerint munkanélkülin voltál, ha jól értettem, tehát már regisztráltak a területi munkaügyi központnál. Ebben az esetben mindenkinek van egy ügyintézője, aki az adott személlyel kapcsolatos ügyeket intézi. Ha még nem vagy munkanélkülin, keresd meg meg a területi munkaügyi központot és regisztráltasd magad, be kell hozzá szerezni pár papírt. Fél évig lehet valaki munkanélkülin, úgy emlékszem. Van lehetőség arra, hogy elvégezz egy tanfolyamot a munkaügyi központ költségén, de a tanfolyamokkal kapcsolatban is az ügyintéződ tud segíteni. Természetesen amennyiben nem végzed el a tanfolyamot, vagy nem mész át a vizsgán, viszza kell fizetned a tanfolyam árát, de mindenben az ügyintéződ, vagy más néven kapcsolattartód tud segíteni.
2010. dec. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos választ!

Igen,be voltam jelentkezve a munkaügyibe,csak a TGYÁS igénylése miatt szünetelve van.Tehát még van "bent" 3 havi járadék.Megkeresem az ügyintézőt,majd ő mondja,mit kell tennem.

Köszi!

2010. dec. 16. 20:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!