Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek, ha időközben...

Mit tegyek, ha időközben elment a kedvem a biológius szakmától, de a bsc diplomám már megvan?

Figyelt kérdés

Nem rég végeztem biológus alapszakon. Belekezdtem az MSC képzésbe, de egyre inkább az az érzésem, hogy rosszul döntöttem: nem sok sikerélmény ér és a kedvem is elment az egésztől, így azt tervezem, hogy otthagyom a mesterképzést. A kérdés, hogy most mihez kezdjek: van egy alapdiplomám és egy felsőfokú angol nyelvvizsgám. Csináljak meg valamilyen tanfolyamot, dolgozzak, vagy nézzek másik mesterképzés után? Ha esetleg tudtok valami könnyebb mesterképzést javasolni ehhez az alapdiplomához azt is megköszönném.


Előre is köszönöm a tanácsokat!


2010. dec. 14. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
szia, az Msc. képzés két éves nem? és ebből már az 1. járod. azt az 1 évet ár kibírod!! én is biot tanulok/tam elsőske vagyok de itt hagyom. Nekem ez csak kényszermegoldás volt, és ha te kibírtad a növénytant,akkor kalapom emelem és kibírod még azt az egy évet
2010. dec. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy első féléves vagyok msc-n és az igazság az, hogy már annyira elment a kedvem az egésztől, hogy ehhez a másfél évhez sincs már erőm. Sajnos annak idején rengeteg külső tényező befolyásolt, hogy ezt a szakmát válasszam. Az elején még nem jelentkeztek problémák, lelkes voltam és ez hajtott előre, ahogy azonban haladt az idő, rájöttem, hogy az eredményeimet inkább a szorgalmamnak köszönhetem és nem a tehetségemnek, gyakorlatilag reggeltől-estig tanultam. Bsc utolsó féléveiben már éreztem, hogy valami gond van de azt abbahagyni már nem akartam, mert túl sok energiát fektettem belé. Most itt vagyok, a helyzet még rosszabbra fordult olyan szinten, hogy az már erősen kihat a teljesítményemre. Sajnos túl későn láttam be, hogy rossz szakmát választottam, és másokra hallgattam, ahelyett hogy a saját szívem után mentem volna. Most megpróbálom a károkat minimalizálni, de a képzést nem tudom tovább folytatni ilyen "mentális" állapotban.
2010. dec. 14. 12:45
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

itt a felvin megkeresheted, hogy milyen mesterszakokra mehetsz tovább biológia szakkal. Szerintem mindenképpen menj tovább mesterszakra, mert a biológia elég hasznos, van jövője, jó szak.

Sok sikert!

2010. dec. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!